Nokia, Nokia 2 ve Nokia 8 Modelini Tanıtmaya Hazırlanıyor

Mobil pazarda dünyanın en çok satan telefon modellerinin markası olma ünvanını hala elinde tutan bir zamanların teknoloji devi Finlandiyalı Nokia, halen akıllı telefon pazarında tutunmaya çalışıyor. Apple, Samsung, HTC gibi devlerle akıllı telefon pazarında bir türlü yarışma imkanı bulamayan Nokia, arge çalışmalarına devam edip, piyasada varlığını sürdürecek ürünleri satışa çıkarmaya devam ediyor. HMD Global tarafından […]

 Nokia, Nokia 2 ve Nokia 8 Modelini Tanıtmaya Hazırlanıyor

26.07.2017 - 5:43

Güncelleme : 26.07.2017 - 5:43

Mobil pazarda dünyanın en çok satan telefon modellerinin markası olma ünvanını hala elinde tutan bir zamanların teknoloji devi Finlandiyalı Nokia, halen akıllı telefon pazarında tutunmaya çalışıyor.

Apple, Samsung, HTC gibi devlerle akıllı telefon pazarında bir türlü yarışma imkanı bulamayan Nokia, arge çalışmalarına devam edip, piyasada varlığını sürdürecek ürünleri satışa çıkarmaya devam ediyor. HMD Global tarafından ayakta tutulmaya çalışılan Nokia, Nokia 3, Nokia 5 ve Nokia 6 modeliyle telefonları tanıtmış; fakat istediği ilgiyi bulamamıştı. Fiyatlandırma konusunda da henüz Türkiye pazarında net bir bilgi bulunmasa da Nokia, Nokia 2 adında bir modeli piyasaya sunarak Samsung’un yan modellerle kendini desteklediği ucuz akıllı telefon stratejisini denemek istediği anlaşıldı.

Amiral gemisi olarak Nokia 8 modelini tanıtmaya hazırlanan Nokia, bu modelle beraber ucuz akıllı telefon olarak Nokia 2‘yi tanıtması bekleniyor. 1 GB RAM’li, dört çekirdekli 1,27 GHz’lik Qualcomm Snapdragon 212 işlemci ile standart kullanım için üretilen akıllı telefonun yurt dışı pazarında 99 dolardan satışa sunulması bekleniyor. Bu rakamın vergilerin de eklenmesiyle beraber Türkiye’de 600 TL’yi bulması bekleniyor.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın