Nokia C1 Android İşletim Sistemi ile Geliyor

Akıllı telefon pazarına ayak uyduramadığı için zor günler geçiren Finlandiyalı teknoloji devi Nokia, Microsoft’a satıldıktan sonra tekrar atağa kalkmaya çalışıyor. Akıllı telefon pazarına girdiği günden beri Windows Phone işletim sistemini kullanan Nokia bir türlü istediği sonuca ulaşamamıştı. Çıkartacağı bazı modellerde Android işletim sistemini kullanmaya hazırlanan Nokia bu konudaki ilk mesajları verdi. İlk android işletim sistemi […]

 Nokia C1 Android İşletim Sistemi ile Geliyor

06.09.2015 - 9:48

Güncelleme : 06.09.2015 - 9:48

Akıllı telefon pazarına ayak uyduramadığı için zor günler geçiren Finlandiyalı teknoloji devi Nokia, Microsoft’a satıldıktan sonra tekrar atağa kalkmaya çalışıyor.

Akıllı telefon pazarına girdiği günden beri Windows Phone işletim sistemini kullanan Nokia bir türlü istediği sonuca ulaşamamıştı. Çıkartacağı bazı modellerde Android işletim sistemini kullanmaya hazırlanan Nokia bu konudaki ilk mesajları verdi. İlk android işletim sistemi telefon olacak olan yeni Nokia modelleri şık tasarımıyla da göz dolduruyor. Nokia C1 ismi verilen yeni telefonlar Android’li telefonların başlangıcı olacak gibi görünüyor.

İnce bir görüntüye sahip olan yeni Nokia C1 5 inçlik HD ekrana, 2 GB ram’e ve 8 megapiksel arka kameraya sahip olacak. Henüz piyasaya çıkış tarihi ve fiyatı hakkında net bir bilgi yolmayan Nokia C1’in Android 6.0 Marshmallow işletim sistemiyle piyasaya çıkması bekleniyor.

Telefonun özelliklerine bakılacak olursa Nokia’nın orta düzeyde bir karar aldığı ve bu yüzden fiyatının da çok fazla olması beklenmiyor. Bakalım bu telefonla beraber Nokia istediği atağa sonunda kalkabilecek mi.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın