Nokia 9 PureView tanıtıldı

Nokia telefonların Finlandiya merkezli sahibi HMD Global, dünyanın beşli kamera dizisine sahip ilk akıllı telefonu olan Nokia 9 PureView da dahil olmak üzere dört yeni Android akıllı telefonunu MWC 2019’da tanıttı.   Zeiss optik teknolojisine sahip Nokia 9 PureView’da bulunan beş kamera, görüntüleri eş zamanlı olarak yakalıyor. İlgili Haber Araştırmacı yazar Hüseyin Demir, Şahsi çıkarlar […]

 Nokia 9 PureView tanıtıldı

27.02.2019 - 18:37

Güncelleme : 27.02.2019 - 18:37

Nokia telefonların Finlandiya merkezli sahibi HMD Global, dünyanın beşli kamera dizisine sahip ilk akıllı telefonu olan Nokia 9 PureView da dahil olmak üzere dört yeni Android akıllı telefonunu MWC 2019’da tanıttı.

 

Zeiss optik teknolojisine sahip Nokia 9 PureView’da bulunan beş kamera, görüntüleri eş zamanlı olarak yakalıyor.

5.99 inçlik QHD+ pOLED ekranı olan Nokia 9 PureView’ın arkasındaki Zeiss optik teknolojisine sahip beşli kamera sistemi, iki renkli sensöründen ve üç tek renk sensörden oluşuyor. Bu sensörler birlikte çalıştığında bir akıllı telefondaki tek bir standart sensörün 10 katı kadar ışığı toplayabiliyor.

Özel olarak tasarlanmış bir yonga setiyle desteklenen Nokia 9 PureView, güncellenmiş Pro Camera kullanıcı arayüzü, Adobe Photoshop Lightroom, doğal siyah beyaz veya hızlandırılmış çekim gibi çekim modlarına da sahip.

Nokia 9 PureView, Qualcomm Snapdragon yonga seti teknolojisi, 2 pOLED “PureDisplay” ekran, entegre Qi Wireless şarj ve ekran altı parmak izi sensörüne da sahip. Telefonda ayrıca Goolgle Assistant’a erişmek için özel düğme de bulunuyor.

GOOGLE’A ÖZEL DÜĞME

HMD Global’in MWC 2019’da tanıttığı bir diğer akıllı telefon modeli olan Nokia 4.2, cam tasarımlı tam ekran, çift arka kamera, yeni nesil Qualcomm Snapdragon yonga seti ve güncel Android 9 Pie desteğiyle geliyor.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın