Nassar Mağdurları Uzlaşmaya Vardı

Nassar Mağdurları Uzlaşmaya Vardı Bilindiği üzere Nassar sorunu büyük ses getirmişti. Dünyanın her noktasında kınanarak duyurulan bu olay, yıllardır çözüme kavuşturulmaya çalışılıyor. Konuya genel bir açıklama getirmek gerekirse de ABD Olimpiyat Jimnastik Takımı’nın eski doktorunun adı Larry Nassar Olarak biliniyor. Larry Nassar’ın da yüzlerce kadına cinsel saldırıda bulunulduğu söyleniliyor. Bu aşamada da ABD Jimnastik Federasyonu […]

 Nassar Mağdurları Uzlaşmaya Vardı

22.12.2021 - 19:09

Güncelleme : 22.12.2021 - 19:09

Nassar Mağdurları Uzlaşmaya Vardı

Bilindiği üzere Nassar sorunu büyük ses getirmişti. Dünyanın her noktasında kınanarak duyurulan bu olay, yıllardır çözüme kavuşturulmaya çalışılıyor. Konuya genel bir açıklama getirmek gerekirse de ABD Olimpiyat Jimnastik Takımı’nın eski doktorunun adı Larry Nassar Olarak biliniyor. Larry Nassar’ın da yüzlerce kadına cinsel saldırıda bulunulduğu söyleniliyor. Bu aşamada da ABD Jimnastik Federasyonu 380 milyon dolarlık tazminat için uzlaştığı biliniyor. Son dönemlerde de bu konu da sürekli olarak sürdürülüyor. Beş yıldır devam eden bu hukuk mücadele de uzun bir zamandır sonuçlandırılmaya çalışıyordu.

Jimnastikçi kadınların mağdur edildiği bu olay tüm dünyanın dikkatini toplamış durumda. Bu yüzden ABD Jimnastik Federasyonu ve ABD Olimpiyat ve Paralimpik Komitesi arasında bir karara varıldı. Verilen karar göre davalı taraflara büyük bir tazminat ödenecek. Bu tazminat miktarı da 380 milyon dolarak olarak biliniyor. Larry Nassar 2018 yılında cinsel istismar suçundan dolayı da büyük bir hapis cezasına çarptırılmıştı. Artık herkes adaletin yerini bulmasını bekliyor.

Nassar Problemi Çözümlenmeli

Larry Nassar tarafından gerçekleştirilen bu suç ilk de değildi. Larry Nassar bir devlet üniversitesi içerisinde de taciz girişimlerinde bulunmuştu. Uzlaşma yoluna girilmesinin arından da 500 milyon dolar tazminat ödenmesi kararlaştırılmıştı. Tüm detayları takip edebileceğiniz, maçları izleyebileceğiniz adres de Justin TV. Gelecek maçların iddia tahminleri için de bu kanal üzerinden yapabilirsiniz. Hatta banko maçlar için de doğru bir tercihte bulunmanız mümkün olabilir.