My PS4 Life son durum

PlayStation oyuncuları sevindirecek bir özellik olan My PS4 Life özelliğini kullanıma sundu. Şimdilik Avrupa bölgesinde geçerli olan bu özellik sayesinde PS4 ile oynadığınız süre boyunca yaptığınız birçok özel anı görebiliyorsunuz. Bu özellik kısa sürede popüler olacak gibi görünüyor ama işin içinde çok daha fazlası olduğu Reddit üzerinde şimdiden ortaya çıktı. PlayStation Classic inceleme (VİDEO) PlayStation […]

 My PS4 Life son durum

18.12.2018 - 14:18

Güncelleme : 18.12.2018 - 14:18

PlayStation oyuncuları sevindirecek bir özellik olan My PS4 Life özelliğini kullanıma sundu. Şimdilik Avrupa bölgesinde geçerli olan bu özellik sayesinde PS4 ile oynadığınız süre boyunca yaptığınız birçok özel anı görebiliyorsunuz. Bu özellik kısa sürede popüler olacak gibi görünüyor ama işin içinde çok daha fazlası olduğu Reddit üzerinde şimdiden ortaya çıktı.

PlayStation Classic inceleme (VİDEO) PlayStation Classic inceleme (VİDEO)
Orijinal PlayStation, konsol dünyasının en büyük devrimlerinden biri olmuştu. Biz de bu özel konsolun koleksiyonluk sürümü olan PlayStation Classic inceleme videosu ile karşınızdayız.

Bir Reddit kullanıcısı oyuncuların videolarından yola çıkarak PlayStation’ın bugüne kadar asla açıklamadığı bazı verileri gün yüzüne çıkardı. Gamstat isimli bu kullanıcı hangi oyunu kaç kişinin oynadığını basit bir hesaplamayla bulmayı başardı.

Bu link üzerinden hazırladığınız videolar aslında göründüğünden çok daha fazlası. Basit bir hesaplamayla hangi oyunu kaç kişinin “gerçekten” oynadığını kolayca çözebiliyorsunuz. Çünkü her videoda bir kupayı tam olarak kaç kişinin kazandığı Sony tarafından yazıldı.

Buradan yola çıkan Gamstat, veri tabanında yer alan kupa yüzdeleriyle oyunları kaç kişinin oynadığını çözmeyi başardı. Fallout 76 örneğini sunan Reddit kullanıcısı, oyunda bulunan “Photo Bomber” kupasını dünya çapında yüzde 8,3 oranıyla açıldığı bilgisini, My PS4 Life videosu ile birleştirdi. Çünkü videoda bu kupayı toplamda 33,764 kişinin kazandığı görünüyordu. Bundan sonrasıysa basit matematik; Yüzde 8,32’ü 33,764 kişiyse, yüzde 100’ü 406,795 ediyor.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın