Mutluluk Çubuğu Nedir Ve Mutluluk Çubuğu Ameliyatı

Penis implantları, erektil disfonksiyonlu (ED) erkeklerin ereksiyon olması için penisin için kısmına yerleştirilen bir cihaz ve mutluluk çubuğu diğer bir adı penis protezidir. Diğer ED tedavileri başarısız olduktan sonra genellikle penis implantları önerilir. Penis implantlarının yerleştirilmesi ameliyat gerektirir. Penis implantını seçmeden önce, olası riskler araştırılmalıdır. İki ana penis implantı türü vardır, yarı sert ve şişirilebilir. Her penis implantı türü […]

 Mutluluk Çubuğu Nedir Ve Mutluluk Çubuğu Ameliyatı

19.07.2021 - 12:55

Güncelleme : 19.07.2021 - 12:55

Penis implantları, erektil disfonksiyonlu (ED) erkeklerin ereksiyon olması için penisin için kısmına yerleştirilen bir cihaz ve mutluluk çubuğu diğer bir adı penis protezidir. Diğer ED tedavileri başarısız olduktan sonra genellikle penis implantları önerilir. Penis implantlarının yerleştirilmesi ameliyat gerektirir. Penis implantını seçmeden önce, olası riskler araştırılmalıdır. İki ana penis implantı türü vardır, yarı sert ve şişirilebilir. Her penis implantı türü değişik şeklillerde çalışmaktadır ve farklı pozitif ve negatif yönleri vardır.

Mutluluk Çubuğu Çeşitleri

Şişirilebilir implantlar kullanılan en yaygın mutluluk çubuğu türü olan şişirilebilir cihazlar, bir ereksiyon oluşturmak için şişirilebilir ve istenildiği zaman kapatılabilir. Üç parçalı şişirilen mutluluk çubuğu, karın duvarının altına implante edilmiş sıvı dolu bir rezervuar, bir pompa ve skrotumun içine yerleştirilmiş bir tahliye valfi ve penisin içine iki şişirilebilir silindir kullanır. Yarı sert mutluluk çubuğu cihazlar her zaman sağlamdır. Penis, cinsel aktivite için vücuttan uzağa ve saklanabilmesi için bükülebilir bir cihazdır.

Penis Protezi Karşılaştırılması

Üç parçalı şişirme en doğal, sert ereksiyonu oluşturur. Söndüğünde gevşeklik sağlar. Diğer herhangi bir implanttan daha fazla arızalanabilecek parçaya sahiptir. Karın içinde bir rezervuar gerektirir. İki parçalı şişme söndüğünde gevşeklik sağlar. Yarı sert bir mutluluk çubuğu mekanik olarak daha karmaşıktır.

Üç parçalı bir implanta göre daha az sert ereksiyon sağlar. Yarı sert çubuk parça sayısının az olması nedeniyle düşük arıza şansı vardır. Zihinsel veya el becerisi sınırlı olanlar için kullanımı kolaydır. Penisin iç kısmına sabit bir baskı uygulayarak yaralanmaya neden olabilir. Giysilerin altına gizlemek zor olabilir.

Ameliyat ve Ameliyat Sonrası

Ameliyat sırasında bir noktada idrar toplamak için mesanenize penis aracılığıyla bir tüp (kateter) yerleştirilebilir. Cerrahınız penis başının altında, penisin tabanında veya karnın alt kısmında bir kesi meydana getirilecektir. Bu işlemden sonra ereksiyon sırasında kan dolacak olan süngerimsi yapı gerilme işlemine tabi tutulur. Bu doku, corpora cavernosa adı verilen iki oyuğun içindedir. Cihaz yerleştirildikten sonra, cerrahınız kesileri kapatarak dikecektir. Mutluluk çubuğu ameliyatı genellikle 1 saati geçmeyen bir operasyondur.

Mutluluk çubuğu ameliyatından sonra, hafif ağrılarınız olabilir ve bu ağrıları hafifletmek için ağrı kesici almanız gerekecektir. Hafif ağrı birkaç hafta devam edebilir. Ayrıca enfeksiyonu önlemek için bir hafta antibiyotik almanız gerekebilir. Çoğu erkek, ameliyattan yaklaşık dört ila altı hafta sonra yorucu fiziksel aktiviteye ve cinsel aktiviteye devam edebilir. Dikişlerinizi aldırmak için bir kaç hafta sonra tekrar doktorunuzun yanına gitmeniz gerekecektir. Detaylı bilgi için https://www.mutlulukcubugu.com/ sitesini ziyaret edebilirsiniz.