Murat Hazinedar’ın FETÖ İlişkisi Gündem Oldu

Beşiktaş’ın sık sık tartışılan CHP’li Belediye Başkanı Murat Hazinedar bu sefer de FETÖ konusuyla gündeme geldi. Daha önce Oda TV tarafından haberleştirilen ve Beşiktaş Belediyesi’ndeki yolsuzlukların ele alındığı haberlerin ardından bu sefer de darbe girişimine kalkışan Fethullahçı Terör Örgütü ile ilgili sözleri gündem oldu. Yaptığı konuşmalarda terör örgütü lideri olan ve Amerika’da kaçak olarak yaşamını […]

 Murat Hazinedar’ın FETÖ İlişkisi Gündem Oldu

03.08.2016 - 15:31

Güncelleme : 03.08.2016 - 15:31

Beşiktaş’ın sık sık tartışılan CHP’li Belediye Başkanı Murat Hazinedar bu sefer de FETÖ konusuyla gündeme geldi.

Daha önce Oda TV tarafından haberleştirilen ve Beşiktaş Belediyesi’ndeki yolsuzlukların ele alındığı haberlerin ardından bu sefer de darbe girişimine kalkışan Fethullahçı Terör Örgütü ile ilgili sözleri gündem oldu. Yaptığı konuşmalarda terör örgütü lideri olan ve Amerika’da kaçak olarak yaşamını sürdüren Fethullah Gülen’e övgüler düzen Hazinedar’ın geçen sene yaptığı konuşma sosyal medyada hızla yayıldı. FETÖ’ye yakınlığıyla bilinen Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı’nın (GYV) düzenlediği bir etkinlikte konuşma yapan Hazinedar Fethullah Gülen’e övgüler düzerken bir yandan da kimse gelemezken ben geldim diyerek kendisiyle övünen açıklamalarda bulunmuş.

Özellikle 17-25 Aralık operasyonlarının ardından bir çok kesim cemaatle arasına mesafe koyarken CHP’li bir belediyenin katıldığı etkinlikler ve yaptığı açıklamalar tepkilere neden olmuştu. Şimdi de demokrasi ve cumhuriyet mitingine katılacağını söyleyen Hazinedar’a CHP içinden de tepkiler gelmeye başladı.

CHP’li belediye üyelerinin de isyan ettiği Hazinedar’ın cemaatle yapılan işlerden bağış aldığı ve belediyenin garajındaki lüks araçların sahibi olduğu, bu araçların nasıl temin edildiği ve hangi parayla alındığı tartışılırken, CHP’den ihraç edilmesi gündeme geldi.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın