Mobil E-Ticaret Hızla Artıyor.

2019 Ocak ayında We Are Social’ın yaptığı araştırmadan elde edilen verilere göre Türkiye’de 82,4 milyonluk nüfusun %93’ü yani 76,3 milyonu cep telefonuna sahip. Türkiye’de 59,3 milyon internet kullanıcısı bulunmakta ve 52 milyon aktif sosyal medya kullanıcısı yer almakta. 44 milyon kişi ise sosyal medyayı cep telefonu üzerinden kullanmakta. Kullanıcı toplamının %77’si akıllı cep telefonu kullanırken, […]

 Mobil E-Ticaret Hızla Artıyor.

16.10.2019 - 20:51

Güncelleme : 16.10.2019 - 20:51

2019 Ocak ayında We Are Social’ın yaptığı araştırmadan elde edilen verilere göre Türkiye’de 82,4 milyonluk nüfusun %93’ü yani 76,3 milyonu cep telefonuna sahip. Türkiye’de 59,3 milyon internet kullanıcısı bulunmakta ve 52 milyon aktif sosyal medya kullanıcısı yer almakta. 44 milyon kişi ise sosyal medyayı cep telefonu üzerinden kullanmakta.

Kullanıcı toplamının %77’si akıllı cep telefonu kullanırken, %48 masaüstü ve dizüstü bilgisayar, %25’i tablet kullanımını tercih ediyor. Birçok kullanıcı birden fazla cihaz kullansa da ağırlığı mobil oluşturmakta.

Türkiye’de mobil bankacılığı kullananlar %68’lik bir orana sahip iken, mobil ödeme yapanların oranı %36 düzeyinde. Cep telefon üzerinden yapılan online ödemeler %50 oranında. Ülkemizdeki her iki kişiden birisi online alışveriş yapmakta ve online alışveriş yapan her üç kişiden biri mobil cihaz tercih etmekte. Gelişen teknoloji ve altyapılarla bu oranlar her geçen yıl kat be kat Mobil lehine artıyor. Bu artış e-ticaret sitelerinin de mobil uyumlu olma gereksinimi doğuruyor. Çünkü mobil uyumlu e-ticaret sitelerinin satış rakamları, mobilize olamayanlardan çok daha fazla.

Hem satın alma işlemini kolaylaştırırken hem de sipariş sonrası ürün takibi telefondan her an yapılabiliyor. Ekrana sığmayan, ekrandan taşan ürün sayfalarına sahip, mobilize olamayan e-ticaret sitelerinin müşterinin gözünde değeri artık yok gibi. Satıcılar için de benzer bir durum söz konusu. Ürün ekleme, stok ve gelen siparişlerin takibi, yorum ve taleplerin değerlendirilmesi gibi birçok işlem istenilen her an cep telefonu üzerinden yönetilebilmekte.

Kısacası mobil uyumluluk olmadan e-ticaret artık düşünülemez. Mobil cihaz kullanımındaki artış ve tüketicilerin taleplerindeki değişimler mobil uyumlu e-ticaret sitelerinin sayısının artışını ve beğenilirliğini de beraberinde getiriyor.

E-ticaret sektörünün öncü firmalarından olan 15 yıllık tecrübeye sahip PlatinMarket mobil uyumlu yeni yönetim paneli ile e-ticaret yapanlara büyük avantajlar sunuyor. Tüm kullanıcılarına 10. Versiyonu ücretsiz bir şekilde sunarak kullanıcısı olanlara ve olacaklara aynı üstün özellikleri kullanma imkanı tanıyor.

Mobil dostu ara yüzü sayesinde her zaman her yerden kolay yönetim imkanı sunan PlatinMarket e-ticaret sistemi, yeni ve mobil uyumlu yönetim paneli ile sosyal medya ile daha da bütünleşik. Facebook Pixel ve Google Analytics ile kullanıcılara daha iyi analiz yeteneği sunarken, instashop eklentisi ile instagram paylaşımlarınızı çok daha pratik bir şekilde satışa dönüştürme olanağı sağlıyor.

Ayrıca yapay zeka temelli “Digital Assistant” ile gün içinde yapılması gereken tüm işlemleri, adım adım kullanıcıya bildirirken hiç bir şeyin gözünüzden kaçmamasını sağlıyor.

Sonuç olarak kullanıcı taleplerine uygun olarak gelişen yeni teknolojileri sistemine hızlıca adapte eden PlatinMarket e-ticaret yazılımı, e-ticaret sektöründe yurtdışındaki yazılımlarla karşı Türkiye’yi bir adım daha öteye taşır. Sizlerde E-Ticaret demo adresinden ücretsiz olarak demo talep edebilirsiniz.  e-ticaret paketleri sayfasından paketleri inceleyebilirsiniz.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın