Metin Feyzioğlu: Bir tokadın karşılığını veren sisteme ihtiyacımız var

Kadına yönelik şiddetin sebeplerinin tüm yönleriyle araştırılarak alınması gereken tedbirlerin belirlenmesi amacıyla kurulan Meclis Araştırması Komisyonu, AKP Malatya Milletvekili Öznur Çalık başkanlığında toplandı. Komisyonda baro başkanları dinlendi. Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, İstanbul Sözleşmesi’nin yeniden değerlendirilmesi gerektiğini söyledi. Feyzioğlu, kadına yönelik şiddeti önleme konusunda bir sistemin kurulması gerektiğine dikkat çekerek, önerilerini anlattı. “İLK TOKADIN SONRASINI GAZETELERİN ORTA […]

 Metin Feyzioğlu: Bir tokadın karşılığını veren sisteme ihtiyacımız var

10.06.2021 - 19:13

Güncelleme : 10.06.2021 - 19:13

Kadına yönelik şiddetin sebeplerinin tüm yönleriyle araştırılarak alınması gereken tedbirlerin belirlenmesi amacıyla kurulan Meclis Araştırması Komisyonu, AKP Malatya Milletvekili Öznur Çalık başkanlığında toplandı.

Komisyonda baro başkanları dinlendi. Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, İstanbul Sözleşmesi’nin yeniden değerlendirilmesi gerektiğini söyledi. Feyzioğlu, kadına yönelik şiddeti önleme konusunda bir sistemin kurulması gerektiğine dikkat çekerek, önerilerini anlattı.

“İLK TOKADIN SONRASINI GAZETELERİN ORTA SAYFALARINDA GÖRÜYORUZ”

Feyzioğlu, bir tokat ile başlayan şiddetin geri dönülmez vahşete dönüşebildiğine dikkat çekerek, şunları söyledi:

* İlk şiddet fiilinden itibaren sistemin buna müdahale etmesi lazım. ‘Bir tokattan ne olur ki?’ Onun cevabını daha sonra gazetelerin orta sayfalarında görüyoruz.

* Bir tokattan başlayan şiddet geri dönülmez vahşete dönüşebiliyor. O tokadı, o şiddeti küçümseyen, görmezden gelen bir sistemin yerine o tokadın gereğini yapan, karşılığını veren ve bir daha olmaması için de tedbir alan bir sisteme ihtiyacımız var.