Meteoroloji’nin son dakika hava durumu

Hafta sonu fırtına ve soğukla geçecek. Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son dakika tahminlerine göre Trakya’da buzlanma ve don görülürken, Karadeniz’de fırtına bekleniyor. 3 İLDE BUZLANMAYA DİKKAT! Bu gece ve hafta sonu Kırklareli ve Edirne çevreleri ile Tekirdağ’ın iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı beklendiğinden, yaşanabilecek ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı başta sürücüler olmak üzere […]

 Meteoroloji’nin son dakika hava durumu

01.12.2018 - 13:52

Güncelleme : 01.12.2018 - 13:52

Hafta sonu fırtına ve soğukla geçecek. Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son dakika tahminlerine göre Trakya’da buzlanma ve don görülürken, Karadeniz’de fırtına bekleniyor.

3 İLDE BUZLANMAYA DİKKAT!

Bu gece ve hafta sonu Kırklareli ve Edirne çevreleri ile Tekirdağ’ın iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı beklendiğinden, yaşanabilecek ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı başta sürücüler olmak üzere ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

KARADENİZ İÇİN FIRTINA UYARISI

Doğu Karadeniz’in doğusunda rüzgarın, öğle saatlerinden sonra batı ve güneybatı yönlerden 6 ila 8 kuvvetinde (50-75km/sa) fırtına şeklinde eseceği tahmin ediliyor. Fırtınanın bugün gece saatlerinden itibaren etkisini kaybetmesi bekleniyor.

BUGÜN HAVA NASIL OLACAK?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: İç Anadolu’nun kuzeydoğusu, Batı Karadeniz kıyıları, Orta ve Doğu Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu ile Kocaeli, Sakarya, Hatay ve Aksaray çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; genellikle yağmur ve sağanak, Güneydoğu Anadolu’da yer yer gök gürültülü sağanak, Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusunda karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Yağışların Güneydoğu Anadolu’nun doğusu, Erzurum, Bingöl, Muş ve Bitlis çevrelerinde kuvvetli, Doğu Karadeniz kıyıları, Şırnak ve Hakkari çevrelerinde çok kuvvetli ve yer yer şiddetli olacağı tahmin ediliyor.

GELECEK HAFTA ORTASINDAN İTİBAREN YENİ YAĞIŞ DALGASI GELİYOR

Gelecek haftanın ortasından itibaren yurdu yeni bir yağış dalgasının etkisi altına alması bekleniyor.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın