Metal dolap ne işe yarar? Metal dolap modelleri

Metal dolap; ofislerde, büyük veya küçük her türlü işletmelerde, fabrikalarda ve atölyelerde önemli belgelerin, evrakların ve dosyaların saklanmasında kullanılmaktadır. Metal dolaplar, üretildikleri malzemeden ötürü uzun ömürlü olup son derece güvenlidir. Metal dolaplar, ortaya çıkacak bir yangın veya olumsuz bir durum karşısında dosyaların zarar görmesinin önüne geçer. Metal dolap modelleri Metal dolaplar, genel olarak çelikten imal […]

 Metal dolap ne işe yarar? Metal dolap modelleri

07.09.2020 - 12:58

Güncelleme : 06.09.2020 - 12:58

Metal dolap; ofislerde, büyük veya küçük her türlü işletmelerde, fabrikalarda ve atölyelerde önemli belgelerin, evrakların ve dosyaların saklanmasında kullanılmaktadır. Metal dolaplar, üretildikleri malzemeden ötürü uzun ömürlü olup son derece güvenlidir. Metal dolaplar, ortaya çıkacak bir yangın veya olumsuz bir durum karşısında dosyaların zarar görmesinin önüne geçer.

Metal dolap modelleri

Metal dolaplar, genel olarak çelikten imal edilmekte olup üretim süreci ise son derece zordur. Metal dolap çeşitleri; büyük boy, orta boy ve küçük boy şeklindedir. En çok tercih edilen metal dolap çeşidi, dosya veya evrakların yoğun olduğu yerler olan büyük işletmelerde kullanılan büyük boy metal dolaplardır.

Büyük boy metal dolap çeşitlerinde yaygın olarak beş adet göz ve dört adet raf mevcut olup, yüksek kapasitesi ile konforlu kullanım imkanı tanır.
Orta boy metal dolaplarda ise genel olarak dört adet göz ve üç adet raf bulunur. Orta boy metal dolap modelleri orta büyüklükteki işletmeler tarafından tercih edilir.

Küçük boy metal dolap modelleri, üç adet göz ve iki adet raf olarak dizayn edilmiş olup daha çok küçük işletmeler tarafından kullanılır. Tüm metal dolap modelleri, hem kapıları olsun hem rafları olsun her noktası çelikten yapılmıştır.

Metal dolap fiyatları, sağladığı avantajlara ve sahip olduğu özelliklere göre farklılık gösterir.
Kilit sistemi sayesinde son derece güvenlikli olan metal dosya dolaplarında gömme kilit sistemi mevcuttur. Öte yandan, metal dolabın üç farklı noktasında kilit sistemi vardır. Farklı yerlerde kilit mekanizması bulundurması sayesinde kullanıcılara yüksek güvenlik garantisi verir.

Müşteriler, satın alacağı dolabın uzun ömürlü olmasını ister. Uzun ömürlü olan dolapların sırrı ise kaliteli malzeme ve iyi bir işçilikten geçer.  Firmamız tarafından üretilen metal dolaplarda da kaliteli malzeme ve iyi işçilik hedeflenerek üretilmektedir.

Kapak ve kapakların hareketli parçaları, dolapların en çok yıpranan bölümleri olduğu için sık kullanılması durumunda bu bölgelerin yıpranma oranı fazladır. Bu yüzden, kullanılacak kilit mekanizması ve menteşe sistemi aşınmalara karşı dayanıklı olmalıdır. Ürettiğimiz metal dolaplarda, bu noktalarda kullanılan malzemelerin kalitesi dolabın normal kalitesinde olduğu gibi büyük önem taşır.