Metal Asma Tavan Yapımında Kullanılan Malzemeler

Modern iç mekanlar tasarımları için vazgeçilmez eleman metal asma tavanlardır. Kolay monte edilir ve bir çokmetal asma tavan yapımı malzemeleribulunmaktadır. Modern iç mekanlar tasarımları için vazgeçilmez eleman metal asma tavanlardır. Üretim ölçüleri 30*30 veya 60*60 şeklindedir. Çeşitli türleri mevcuttur. Kolay monte edilir ve bir çok metal asma tavan yapımı malzemeleri bulunmaktadır.  Metal asma tavanların diğerlerinden […]

 Metal Asma Tavan Yapımında Kullanılan Malzemeler

26.10.2019 - 19:15

Güncelleme : 07.11.2019 - 19:16

Modern iç mekanlar tasarımları için vazgeçilmez eleman metal asma tavanlardır. Kolay monte edilir ve bir çokmetal asma tavan yapımı malzemeleribulunmaktadır.

Modern iç mekanlar tasarımları için vazgeçilmez eleman metal asma tavanlardır. Üretim ölçüleri 30*30 veya 60*60 şeklindedir. Çeşitli türleri mevcuttur. Kolay monte edilir ve bir çok metal asma tavan yapımı malzemeleri bulunmaktadır.

 Metal asma tavanların diğerlerinden ayıran özellik çok yüksek tavanlara ve istenilen derinlikte uygulanmasıdır. Bu ürünün uygulanması için doğru ve deneyimli ekip seçilmelidir. Deneyimli ekip ile kaliteli bir uygulama yapılabilir. Metal asma tavan yapımı malzemeleriaşağıda listelenmiştir.

 Metal asma tavan malzemeleri

 1) Omega profil

 2) Kenar U profili

 3) Askı maşası

 4) Yaylı klips

 5) Ekleme parçası

 6) Kenar baskı yayı

 7) Askı teli ve çelik dübel

 Metal asma tavan kullanım alanları nerelerdir?

 – Alışveriş merkezi tavanları

 – Ofis alanları

 – Akustik özellikleri nedeniyle sinemalar

 – Konferans salonları ve davet salonları

 – Hastaneler ve oteller

 Çeşitli şekil ve tarzlarda metal asma tavan modelleri mevcuttur. Metal asma tavan çeşitleri aşağıda sıralanmaktadır.

 – Lay-on Tavan

 – Lay-in Tavan

 – Clip-in Tavan

 – Hook-on Tavan

 – Baffle Asma Tavan Sistemleri

 – Eğrisel Baffle Asma Tavan Sistemleri

 – Petek Asma Tavan Sistemleri

 – Mesh Asma Tavan Sistemleri

 Metal asma tavanın özellikleri

 En çok beyaz renk tercih edilir. Siyah, gri, metalik renklerde tercih edilebilmektedir. Ayrıca ahşap görünümde kullanılmaktadır. Alüminyum veya galvaniz olabilir. Ayrıca tavanlardaki tesisatı gizler. Böylelikle kirli bir görüntüyü engellemiş olur. Montajları Aydınlatma, havalandırma veya yangın tesisatı ile birlikte yapılabilmektedir. Modern bir tasarıma sahiptir.