Metabolik Cerrahi

Metabolik Cerrahi Şeker hastalığı neredeyse çağımızın hastalığı olmuştur. Günümüzde gerek genetik yatkınlıklar nedeniyle gerekse beslenme bozuklukları gibi sebeplerle insanlarda şeker hastalığı görülmektedir. Şeker hastalığında vücutta serbest dolaşan glikoz miktarı artar ve insülin hormonu ile bu durum kontrol altına alınamaz. Kişi yaşam şeklini değiştirmez ise uzun vadede ciddi sağlık problemleri ile karşı karşıya kalabilir. Klinik şeker […]

 Metabolik Cerrahi

06.09.2019 - 11:52

Güncelleme : 06.09.2019 - 11:52

Metabolik Cerrahi

Şeker hastalığı neredeyse çağımızın hastalığı olmuştur. Günümüzde gerek genetik yatkınlıklar nedeniyle gerekse beslenme bozuklukları gibi sebeplerle insanlarda şeker hastalığı görülmektedir. Şeker hastalığında vücutta serbest dolaşan glikoz miktarı artar ve insülin hormonu ile bu durum kontrol altına alınamaz. Kişi yaşam şeklini değiştirmez ise uzun vadede ciddi sağlık problemleri ile karşı karşıya kalabilir. Klinik şeker hastalarına yönelik olarak modern cerrahi tedavi yöntemleri ile insanların yaşam kalitelerini korumayı amaçlar. Şeker hastalığının medikal ve cerrahi olmak üzere farklı tedavi yöntemleri vardır. Bunlar arasında yer alan transit bipartisyon tedavisi etiler hastanesinde başarılı bir şekilde uygulanıyor. Tedavi metabolik cerrahi tedavileri arasında yer alan ve hastanın mevcut şartlarına göre planlanan bir yöntemdir.

İleal İnterpozisyon

Şeker hastalığında uygulanan metabolik tedaviler arasında yer alan ileal interpozisyon tedavisi ile hastanın sindirim sistemi çalışma sistemi üzerine müdahale edilir. Böylece şeker hatalığı elimine edilmiş olur. Klinikte her işlem alanında deneyimli hekimler tarafından yapılır. Ayrıntılı bilgi için www.etilerhastanesi.com.tr adresini ziyaret ediniz.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın