Meme kanseri

Sağlık Aktif Sitesi Meme kanseri hakkında bilinmesi gerekenleri sizler için araştırıyor. Ayrıntılar; Yeni bir meme kanseri teşhisi genellikle korku, şok, uyuşma ve inanmama, öfke, ihanet, keder ve üzüntü gibi zor hisler, duygular ve tepkilerle eşleştirilir. Duygusal ve potansiyel finansal stres faktörlerinin ortasında bilgi toplanmalı ve yeni bir tıbbi terimler dili öğrenilmelidir. Tedavi seçenekleri anlaşılmalı ve […]

 Meme kanseri

21.08.2020 - 6:26

Güncelleme : 21.08.2020 - 6:26

Sağlık Aktif Sitesi Meme kanseri hakkında bilinmesi gerekenleri sizler için araştırıyor. Ayrıntılar;

Yeni bir meme kanseri teşhisi genellikle korku, şok, uyuşma ve inanmama, öfke, ihanet, keder ve üzüntü gibi zor hisler, duygular ve tepkilerle eşleştirilir. Duygusal ve potansiyel finansal stres faktörlerinin ortasında bilgi toplanmalı ve yeni bir tıbbi terimler dili öğrenilmelidir. Tedavi seçenekleri anlaşılmalı ve zor kararlar verilmelidir. Kadınlar genellikle bunalmış olduklarını veya en azından tıbbi labirenti anlamlandırmak için yoğun bir şekilde zorlandıklarını bildiriyorlar.

Göğüs kanseri tedavisinde merkezi öneme sahip üç uzmanlık alanı şunlardır cerrahi onkoloji, tıbbi onkoloji ve radyasyon onkolojisi. Herkese bunların tümü uygulanmaz, ancak her biri sunulan faydalar ve maruz kalınan potansiyel riskler açısından tartılır. Bu alanların her biri bir tedavi yapı taşı olarak düşünülebilir.

Bu tedaviler farklı sırayla ve farklı sürelerde verilebilir. Meme kanserinin evresi ve biyolojik davranışının yanı sıra yeni teşhis konulan hastanın kişisel tercihlerine göre bireysel bir tedavi planı önerilir. Tedavi stratejilerinin bir kombinasyonu, genellikle kanseri tedavi etmek ve nüksetmesini önlemek için en iyi yöntemdir.

İnsanlar tedaviye ve yan etkilerine farklı tepki verir. Tanı ve tedavi konusunda bireyler farklı hisseder ve düşünürler. Göğüs kanserinden kurtulanlar bize, bu tedaviler zor olsa da, tıbbi ekiplerinden ve sevdiklerinden aldıkları bakım ve desteğin bu dönemi atlatmak için büyük ölçüde yardımcı olabileceğini öğretir.

Detaylı  bilgi  https://saglikaktif.com/kanser/