Mehmet Akif Alakurt Brezilya’ya Yerleşti

Oynadığı Sıla dizisi ve Adanalı dizisiyle geniş hayran kitlesi oluşturan Mehmet Akif Alakurt oyunculuğu bıraktığını ve Brezilya’ya yerleştiğini açıkladı. Oyunculuk kariyerine 2003 yılında başlayan Alakurt, 2006 yılında Hacı dizisiyle devam etmiş ve aynı yıl Cansu Dere’yle başrolünü paylaştığı Sıla dizisiyle dikkatleri üzerine çekmeyi başaran Alakurt kendisini göstermeyi başarmıştı. 2 sezon sürenin bu dizinin ardından Oktay […]

 Mehmet Akif Alakurt Brezilya’ya Yerleşti

27.07.2016 - 17:20

Güncelleme : 27.07.2016 - 17:20

Oynadığı Sıla dizisi ve Adanalı dizisiyle geniş hayran kitlesi oluşturan Mehmet Akif Alakurt oyunculuğu bıraktığını ve Brezilya’ya yerleştiğini açıkladı.

Oyunculuk kariyerine 2003 yılında başlayan Alakurt, 2006 yılında Hacı dizisiyle devam etmiş ve aynı yıl Cansu Dere’yle başrolünü paylaştığı Sıla dizisiyle dikkatleri üzerine çekmeyi başaran Alakurt kendisini göstermeyi başarmıştı. 2 sezon sürenin bu dizinin ardından Oktay Kaynarca ile başrollerini paylaştığı Adanalı dizisindeki Maraz Ali karakteri çok sevilmiş ve oyunculuğunda zirve yaptığı sezon olmuştu. 2010 yılında final yapan Adanalı’nın ardından Muhteşem Yüzyıl dizisinin izleyiciler tarafından çok sevilmesinin ardından Kanal D ekranlarında Fatih dizisine başlamış; fakat dizinin tutmaması nedeniyle kısa süre içerisinde yayından kaldırılmıştı.

En son bu dizide oyunculuk yapan Alakurt’tan 2014 yılından beri haber alınamıyordu. Ekranlarda göremediğimiz Alakurt Brezilya’dan mesaj gönderdi. Brezilya’da bir çiftlik alarak oraya yerleştiğini açıklayan Alakurt oyunculuk kariyerine son verdiğini söyledi.

Ordu doğumlu olan 37 yaşındaki ünlü oyuncu kariyerine modellik yaparak başlamış ve oynadığı dizilerle adını televizyon dünyasına yazdırmayı başarmıştı.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın