Mate 30 serisi tanıtım

Beklentiler devam ederken, Huawei yeni duyurusuyla dikkatleri üzerine çekti. Huawei Mate 30 serisinin 19 Eylül günü Münih‘te tanıtılacağı açıklandı. Ancak, ABD hükümeti ile yaşanan sorunlar nedeniyle, tanıtılan telefonların ne zaman satışa çıkacak henüz belli değil. Kaynaklar, Huawei’nin yeni amiral gemisi modellerinin ABD ticaret yasağı nedeniyle Google Play hizmet lisansı almayacağını söyledi. Bu yüzden şirketin yeni […]

 Mate 30 serisi tanıtım

02.09.2019 - 20:09

Güncelleme : 02.09.2019 - 20:09

Beklentiler devam ederken, Huawei yeni duyurusuyla dikkatleri üzerine çekti. Huawei Mate 30 serisinin 19 Eylül günü Münih‘te tanıtılacağı açıklandı. Ancak, ABD hükümeti ile yaşanan sorunlar nedeniyle, tanıtılan telefonların ne zaman satışa çıkacak henüz belli değil.

Kaynaklar, Huawei’nin yeni amiral gemisi modellerinin ABD ticaret yasağı nedeniyle Google Play hizmet lisansı almayacağını söyledi. Bu yüzden şirketin yeni modelleri saf Android ve HarmonyOS ile tanıtacağı konuşuluyor.

Bir Huawei sözcüsü ise yaptığı açıklamada, ABD hükümeti izin verirse şirketin Android işletim sistemini ve ekosistemini kullanmaya devam edebileceklerinin altını çizdi. Sözcü aksi durumda Huawei’nin kendi işletim sistemini ve ekosistemini oluşturmaya devam edeceğine de dikkat çekti.

Huawei bir yandan yeni Mate ailesinin lansmanına hazırlanırken, yeni modellerle ilgili Google cephesinden de bir açıklama geldi.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın