Masal Oku

Masal internet sitemizde farklı kategorilerin yer aldığını söylemek isteriz. Sitemizi kurmaya karar verdiğimizde üzerinde durduğumuz konulardan bir tanesi hangi başlıkların ekleneceği olmuştur ve bu çerçevede düşünceler geliştirilmiş, daha sonrada belirlenen kategorilerin anasayfaya nasıl yerleştirileceği hususuna odaklanılarak bu alanda hazırlıklara başlanmıştır. Biz tek bir alanda yazı paylaşmayı istemedik, bunun yerine birbirinden değişik bölümler bulunsun, çok sayıda […]

 Masal Oku

08.02.2019 - 18:56

Güncelleme : 08.02.2019 - 18:56

Masal internet sitemizde farklı kategorilerin yer aldığını söylemek isteriz. Sitemizi kurmaya karar verdiğimizde üzerinde durduğumuz konulardan bir tanesi hangi başlıkların ekleneceği olmuştur ve bu çerçevede düşünceler geliştirilmiş, daha sonrada belirlenen kategorilerin anasayfaya nasıl yerleştirileceği hususuna odaklanılarak bu alanda hazırlıklara başlanmıştır. Biz tek bir alanda yazı paylaşmayı istemedik, bunun yerine birbirinden değişik bölümler bulunsun, çok sayıda gönderi yer alsın istedik sitemizde ve çalışmalarımızı da buna göre şekillendirdik. Bugün sitemize genel bir açıdan baktığımızda hem kategori hem de içerik anlamında seçeneklerin olduğunu görüyoruz. Düşüncelerimiz doğrultusunda işlevsel bir görünüme sahip olması ve muhtelif bölümlerden oluşması için çaba gösterdiğimiz web sitemizde masal ve hikayeye ek olarak başka kısımlarda vardır. Yeri gelmişken onları da yazımızda sayalım. Sitemizde incelenebilecek bölümler arasında peri masalları, keloğlan masalları ve Nasrettin hocanın fıkraları yer almaktadır. Fakat biz çeşitliliği yansıtmasını amaç edindiğimiz Masal Oku platformuna yeni başlıklarda ilave etmek istediğimizden dolayı hem Hikaye Oku hem de Güzel Sözler’i ekledik.

 

Güzel Sözler içerisinde deneme ve şiir olmak üzere iki ayrı alt başlık mevcuttur. Hikayeden şiire, fıkradan denemeye türlü bölümlerde paylaşımlarla bezenmiş web sitemizin güncel yapısını korumasına da ayrıca önem veriyor, bunun için çalışıyoruz. Masal Oku platformunun her bir köşesi tarafımızca itina ile hazırlanmıştır. Anasayfa düzeni ile de ilgilenilmiş, karışık bir yapıdan uzak, düzenli bir görünüme sahip olması amacıyla gerekli adımlar atılmış, kategorilerin yerleştirilmesi esnasında dikkatle hareket edilmiştir. Çocuk masalları, hikaye, deneme gibi başlıklara ev sahipliği yapacak şekilde dizayn ettiğimiz internet sitemizi istediğiniz zaman ziyaret edebilir, kategorileri inceleyerek neler paylaştığımızı görebilirsiniz. Okumayı seviyorsanız ve gün içinde bir şeyler okumak isterseniz web sitemize uğrayabilir, ayrıca dilerseniz okuduğunuz yazıların altına görüşlerinizi yorum olarak yazarak bizimle paylaşabilirsiniz. Kısa Masallar adresine eklenen metinler görsellerle desteklenmekte, sitemizin renkli ve zengin içerikli bir platform olması amaçlanmaktadır. Çalışmalarımız geniş bir yelpazeye yayılmış durumdadır ve yeni içeriklerin kategorilere eklenmesi noktasında işlemlerimiz sürmektedir. Web sitemizde çocuklara ve büyüklere hitap edecek şekilde yazıların bulunması için hazırlıklarımız devam etmektedir.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın