Marka Tescilinizi Yaptırarak İşinizi Güvence Altına Alın

Bulunduğunuz sektörde rekabet her geçen gün artıyor olabilir. Rekabette arkada kalmamak, sektörde kaybolmamak için marka tescilinizi mutlaka yaptırmalısınız. Peki ama marka nedir ? Marka, sizin işletmenize ait olan ürün veya hizmetlerin rekabet halinde olduğunuz firmaların ürün veya hizmetlerinden adlar, sözcükler, sayılar, logo veya bunların bir kaçının bir araya gelerek ayırt edici bir nitelik oluşturmasıdır. Burada […]

 Marka Tescilinizi Yaptırarak İşinizi Güvence Altına Alın

15.01.2020 - 19:56

Güncelleme : 15.01.2020 - 19:56

Bulunduğunuz sektörde rekabet her geçen gün artıyor olabilir. Rekabette arkada kalmamak, sektörde kaybolmamak için marka tescilinizi mutlaka yaptırmalısınız. Peki ama marka nedir ? Marka, sizin işletmenize ait olan ürün veya hizmetlerin rekabet halinde olduğunuz firmaların ürün veya hizmetlerinden adlar, sözcükler, sayılar, logo veya bunların bir kaçının bir araya gelerek ayırt edici bir nitelik oluşturmasıdır. Burada önemli olan unsur ayırt edici bir özelliğe sahip olmaktır. Şimdi online marka tescili sorgulama sitesini ziyaret ederek sektörel veya sınıf bazlı bir marka başvurusu yapabilirsiniz. Ayrıca tpe marka sorgulama sayfasından da patent başvurularınızı yapabilirsiniz. Patent sahibi olarak ürününüze ait üretme, kullanma ve satma gibi tüm haklara belirli bir süre boyunca sahip olabilirsiniz.

Marka başvurunuzu yapmanızın ardından, başvurunuz uzman bir ekip tarafından incelenerek en kısa sürede size dönüş yapılacaktır. Başvuru yapmak istediğiniz sektörde daha önceden aynı isimle tescillenmiş bir markanın olmaması gerekmektedir. Eğer böyle bir durum ile karşılaştıysanız, işinize en yakın farklı bir sektörde başvurunuzu yapabilirsiniz. Başvurunuzun olumlu sonuçlanmasının ardından sizden istenilen belgeleri doğru ve eksiksiz olarak ileterek resmi olarak işlemlerinize başlayabilirsiniz. Marka tescil işleminizin tamamlanmasının ardından 10 yıl boyunca markanın tüm haklarına siz sahip olacaksınız. Markanızı en erken tescil sürenizin bitimine 6 aylık bir süre kala başlayabilirsiniz. Yenileme işleminizi son gününe kadar yapmanız mümkündür. Tescilli bir markanın yenilime işlemi marka sahibi tarafından yada marka sahibinin yetkili olarak atadığı bir vekil aracılığı ile de gerçekleştirilebilir.

Marka sahibi olmanızın ardından bundan sonraki süreçte satışa çıkaracağınız ürün veya hizmetlerinizi bu marka altında toplayarak kaliteli bir marka algısı oluşturabilirsiniz. İyi bir marka olmak yalnızca kaliteli ürün satmak gerçekleşmemektedir. Satış sonra verdiğini hizmet ile de bunu müşterilerinize göstermelisiniz.

Dahası : https://www.markatescilisorgulama.com.tr/patent-sorgulama.html