Mark Zuckerberg’den Kullanıcı Sayısı Açıklaması

Dünyanın en büyük sosyal medya sitesi Facebook’un kurucusu ve CEO’su Mark Zuckerberg, sitenin kullanıcı sayısıyla ilgili bir açıklama yaptı. Üniversite projesi olarak 10 yıl önce kurduğu Facebook”u kısa sürede dünyanın en çok ziyaret edilen ve en çok üyesi olan bir sosyal medya devi haline getirmeyi başaran Mark Zuckerberg, Facebook’un kullanıcı sayısının 2 milyarı aştığını söyledi. […]

 Mark Zuckerberg’den Kullanıcı Sayısı Açıklaması

01.08.2017 - 2:41

Güncelleme : 01.08.2017 - 2:41

Dünyanın en büyük sosyal medya sitesi Facebook’un kurucusu ve CEO’su Mark Zuckerberg, sitenin kullanıcı sayısıyla ilgili bir açıklama yaptı.

Üniversite projesi olarak 10 yıl önce kurduğu Facebook”u kısa sürede dünyanın en çok ziyaret edilen ve en çok üyesi olan bir sosyal medya devi haline getirmeyi başaran Mark Zuckerberg, Facebook’un kullanıcı sayısının 2 milyarı aştığını söyledi. Dünya nüfusunun yaklaşık dörtte biri kadar üye sayısına ulaşan Facebook, dünyanın dört bir yanından üyeleriyle her geçen büyümeye devam ediyor.

Üye sayısı her geçen gün artan Facebook’un kar rakamlarının da arttığı açıklanırken, Facebook’un aylık kullanıcı sayısının 1,94 milyar olduğu ve bu sayının hemen hemen tamamının her gün Facebook’a giriş yaptığı açıklanırken, reklam gelirleri de kullanıcı sayısıyla paralel bir şekilde artmaya devam ediyor. Hisseleri her geçen gün değerlenen Facebook’un yıllık karı 10 milyar doları geçerken şirket yatırımlarına da devam ediyor.

Instagram, WhatsApp gibi uygulamaları satın alarak birden çok alanda yatırımlarını ve büyümesini sürdüren Facebook, yatırımcılarını da kar gelirlerinin düşebileceği konusunda uyarmaktan geri kalmadı.

 

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın