Mahrem İmamın Sırrı Hala Çözülemedi

FETÖ’nün hava kuvvetleri imamı olduğu öne sürülen ve 15 Temmuz Darbe girişimi gecesi darbenin merkezi Akıncılar Üssü’nde yakalanarak gözaltına alınan Adil Öksüz sırrı hala çözülemedi. Akıncılar Üssü‘nde yakalandıktan sonra savcılık sorgusunun ardından tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edilen Öksüz mahkeme tarafından serbest bırakıldıktan sonra ortadan kayboldu ve 2 aydır firari durumda. Öksüz’ü serbest bırakan Hakim, önüne […]

 Mahrem İmamın Sırrı Hala Çözülemedi

26.09.2016 - 11:43

Güncelleme : 26.09.2016 - 11:43

FETÖ’nün hava kuvvetleri imamı olduğu öne sürülen ve 15 Temmuz Darbe girişimi gecesi darbenin merkezi Akıncılar Üssü’nde yakalanarak gözaltına alınan Adil Öksüz sırrı hala çözülemedi.

Akıncılar Üssü‘nde yakalandıktan sonra savcılık sorgusunun ardından tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edilen Öksüz mahkeme tarafından serbest bırakıldıktan sonra ortadan kayboldu ve 2 aydır firari durumda. Öksüz’ü serbest bırakan Hakim, önüne gelen dosyanın bomboş olduğu ve ifade tutanağı, arşiv bilgilerinin yer almadığından tutuklaması için hiçbir somut kanıt oluşturulamadığından şüpheliyi serbest bıraktığını açıklamıştı. Şimdi o bilgileri saklayan ve dosyayı boşaltan sorumlular aranıyor.

Darbe girişiminden 1 sene önce Adil Öksüz hakkında eski bir FETÖ üyesinin Ankara Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’ne ifade verdiği ve Adil Öksüz’ün FETÖ elebaşı Fethullah Gülen’in en yakınındaki isimlerden biri olduğu ve örgütün en önemli imamları arasında yer aldığı bilgileri verdiği ortaya çıktı. Öksüz’ün direkt Zanlının Akıncılar Üssü’nde gözaltına alındıktan sonra Savcılığa bu bilgileri kimin göndermediği tespit edilmeye çalışılıyor.

HSYK müfettişleri tarafından araştırılan ihmallerin sorumluları aranıyor.

Adil Öksüz’ün Mahrem İmamlar kategorisinde olduğu da iddialar arasında.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın