Mahkemede Çözüm Zorunluluğuna Teknolojik Son

Hukuki uyuşmazlıklarda çözüm yolu pek çok kişi tarafından halen daha mahkemeler olarak görülmektedir. Oysa pek çok uyuşmazlık mahkeme karşısına çıkılmadan da hukuk alanında uzmanın yönlendirmesi ve desteği ile rahatlıkla çözüme kavuşturulabilecektir.

 Mahkemede Çözüm Zorunluluğuna Teknolojik Son

02.04.2018 - 17:48

Güncelleme : 02.04.2018 - 17:48

Hukuki uyuşmazlıklarda çözüm yolu pek çok kişi tarafından halen daha mahkemeler olarak görülmektedir. Oysa pek çok uyuşmazlık mahkeme karşısına çıkılmadan da hukuk alanında uzmanın yönlendirmesi ve desteği ile rahatlıkla çözüme kavuşturulabilecektir. İşte bu sistemin adı arabuluculuk sistemidir. Emahkeme.com da hukuki uyuşmazlıkları çözüme kavuşturmada bu sistemden istifade etmektedir. Ancak aradaki fark, bu çözümün online olarak bulunmasıdır. Aynı zamanda bilinmesi gerekir ki bu sitede hizmet vermekte olan arabulucuların tamamı sisteme kayıtlı olan resmi olarak yetkili ve alanında uzman kişilerdir.

Sistemin İşleyişi Nasıldır?

Bu sistemin işleyişini izah eden temel söz öbekleri esasında online arabuluculuk olarak özetlenebilecektir. Şöyle ki, ilk olarak taraflardan bir tanesinin başvuru yapması istenir. Bu başvuru üzerine diğer taraf konu hakkında SMS marifeti ile bilgilendirilir. Şayet SMS’i alan kişi bu mesaja bir cevap verecek olur ise müzakereye davet edilir. Yapılan müzakere neticesinde çözüm bulunması halinde ise ıslak imzalı bir sonuç evrakı başvuru yapan kimseye gönderilir. İşte bu sayede hem zamandan hem de paradan tasarruf edilmiş olur.

https://www.emahkeme.com.tr/

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın