MAHALLESİNE VE SOKAĞINA SAHİP ÇIKAN; GÖNÜL BAĞI BAĞCILAR

Gönül Bağı Platformu; Bağcılar’da, mahalle ve sokaklarda bulunan gönüllülerden oluşan bir topluluktur. Mahalle ve sokakların eksikliklerine çözüm bulmaya çalışıp, çeşitli faaliyetler ve organizasyonlar düzenleyerek birlik ve beraberliği pekiştiren, yardıma ihtiyacı olan komşularına yardım eli uzatmayı esirgemeyen gönüllülerdir. Çevresini temiz tutan, mahalle ve sokaklarına sahip çıkan, genç yaşlı ayırt etmeden, herkesin ihtiyaçlarına koşan Gönüllüler; aynı zamanda […]

 MAHALLESİNE VE SOKAĞINA SAHİP ÇIKAN; GÖNÜL BAĞI BAĞCILAR

06.07.2019 - 13:20

Güncelleme : 06.07.2019 - 13:20

Gönül Bağı Platformu; Bağcılar’da, mahalle ve sokaklarda bulunan gönüllülerden oluşan bir topluluktur. Mahalle ve sokakların eksikliklerine çözüm bulmaya çalışıp, çeşitli faaliyetler ve organizasyonlar düzenleyerek birlik ve beraberliği pekiştiren, yardıma ihtiyacı olan komşularına yardım eli uzatmayı esirgemeyen gönüllülerdir.

Çevresini temiz tutan, mahalle ve sokaklarına sahip çıkan, genç yaşlı ayırt etmeden, herkesin ihtiyaçlarına koşan Gönüllüler; aynı zamanda komşuluk değerlerine de dikkat çekiyorlar. Eski mahalle ve sokak ilişkilerini yeniden bir araya getirmeye çalışan, şehri halk ile birlikte büyütüp, geliştirmeyi hedefliyorlar.

Gönül Bağı Gönüllüleri aynı zamanda çeşitli etkinlik ve organizasyonlar düzenliyorlar. Böylelikle hem bilgilendirici hem de eğlenceli ortamları sağlamış oluyorlar.

Peki nasıl Gönüllü oluyorlar?

Gönüllü olmak isteyen mahalle ve sokak sakinleri web sitesine (www.gonulbagi.org) girip formu doldurarak ya da sosyal medya hesaplarından mesaj atarak gönüllü olabiliyor. Gönüllüler bazen öğrenciler bazen ise bir çalışan ya da ev hanımları, emekli amcalar, abiler hatta küçük çocuklardan oluşmakta.

Böylesi sokağına ve mahallesine sahip çıkan insanların var olması ve birbirlerine sahip çıkmaları çok önemli. Sadece Bağcılar’da değil her ilçede olması gereken bir topluluk.

www.facebook.com/gonulbagi34

www.twitter.com/gonulbagi34

www.instagram.com/gonulbagi34

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın