LG’nin WearOS İki Akıllı Saati İçin Hazırlıklı Olun

Güney Kore merkezli teknoloji devlerinden LG, akıllı saat pazarından vazgeçmiyor. Yeni gelen bilgiler bu tarafta şirketten iki yeni modelin yolda olduğunu gösteriyor. LG akıllı saat konusunda çok öne çıkmayı başarmış bir isim değil. Ancak firma sürekli olarak küçülen pazarda yer almaya devam etmek istiyor. İşte burada gelen yeni bilgiler, şirketin bu ay iki yeni akıllı […]

 LG’nin WearOS İki Akıllı Saati İçin Hazırlıklı Olun

17.07.2018 - 0:18

Güncelleme : 17.07.2018 - 0:18

Güney Kore merkezli teknoloji devlerinden LG, akıllı saat pazarından vazgeçmiyor. Yeni gelen bilgiler bu tarafta şirketten iki yeni modelin yolda olduğunu gösteriyor. LG akıllı saat konusunda çok öne çıkmayı başarmış bir isim değil. Ancak firma sürekli olarak küçülen pazarda yer almaya devam etmek istiyor. İşte burada gelen yeni bilgiler, şirketin bu ay iki yeni akıllı saat tanıtacağını gösteriyor. LM-W315 ve LM-W319 kod adlarına sahip modellerin, ortak olarak WearOS işletim sistemi üzerine kurulduğu söyleniyor. Google’ın akıllı saatler için geliştirdiği işletim sistemi, biliyorsunuz daha önce Android Wear olarak geçiyordu. Özellikle Android akıllı telefonlar ile güzel bir ortaklık kuran sistem, LG saatleri de öne çıkaracak gibi görünüyor. Bu da kullanıcılar için güzel görünüyor. Şirketin burada ortak paketler kurması da bekleniyor.

“LM-W315” kodlu LG akıllı saat modelinin teknik detayları daha önce ortaya çıkmıştı

Duyduğumuz kadarıyla saatin 1,2 inç yuvarlak LCD ekranı üzerinde “akrep, yelkovan ve saniye kolları” yer alıyor. Bu sayede “zamanı göstermeyi” pil ömründen bağımsız hale getiren ürün, analog saat seven kişileri de memnun edecek gibi duruyor. 240 mAh kapasitesinde pile, IP68 sertifikasına ve paslanmaz çelik bir gövdeyle gelecek saat, ekranında 360×360 piksel çözünürlük sunuyor. Gücünü 2016’da beri güncellenmeyen Snapdragon 2100 işlemciden ve 768 MB LPDDR3 RAM‘den alan model, 4 GB eMMC dahili depolamayla karşımıza çıkıyor. İki farklı renk seçeneğinin olduğu da belirtilen hibrit akıllı saat, analog yapıda tam 100 gün kullanım sunabiliyor. 45.5 x 45.4 x 12.9mm boyutlarında olduğu da ortaya çıkan ürün, NFC ile GPS teknolojilerine sahip değil. Kablosuz bağlantı noktasında WiFi ve Bluetooth 4.2 kullanan model, sızıntılara göre USB Type-C 2.0 portunu da bünyesinde taşıyor.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın