Kuzey Kore’den Bir İlginç Haber Daha!

Kuzey Kore lideri hakkında çıkan ilginç ve dehşet verici haberlere bir yenisi daha eklendi. Daha önce devlet görevlilerini, akrabalarını öldürttüğü iddia edilen lider için bu sefer de Başbakan yardımcısını kurşuna dizdirdiği iddia edildi. Güney Koreli kaynakların çıkardığı habere göre, 63 yaşındaki Başbakan Yardımcısı Choe Yong Gon Mayıs ayında Kuzey Kore lideri Kim Jong Un’un emriyle […]

 Kuzey Kore’den Bir İlginç Haber Daha!

12.08.2015 - 17:37

Güncelleme : 12.08.2015 - 17:37

Kuzey Kore lideri hakkında çıkan ilginç ve dehşet verici haberlere bir yenisi daha eklendi. Daha önce devlet görevlilerini, akrabalarını öldürttüğü iddia edilen lider için bu sefer de Başbakan yardımcısını kurşuna dizdirdiği iddia edildi.

Güney Koreli kaynakların çıkardığı habere göre, 63 yaşındaki Başbakan Yardımcısı Choe Yong Gon Mayıs ayında Kuzey Kore lideri Kim Jong Un’un emriyle kurşuna dizildi. Bu infazın sebebi ise ülkenin ağaçlandırma politikasını beğenmemesi olarak aktarıldı.

Yaklaşık 8 aydır medya önüne çıkmadığı, bu durumunda öldürüldüğü iddialarını güçlendirdiğini belirten Güney Koreli kaynaklar, durum hakkında net bilgiye ulaşmaya çalıştıklarını belirtti.

Geçtiğimiz yıl başbakan yardımcılığı görevine getirilen Choe Yong Gon’da iddiaya göre çalışmalarından memnun kalmayan Kim Jong Un tarafından infaz edildi.

Kuzey Kore liderinin devlet görevlisi öldürttüğü iddia edilen görevli sayısı şu ana kadar 70’i bulmuş durumda.

 

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın