Küresel Isınmanın Sırrı Çözüldü

Küresel Isınma Nedir? Küresel ısınma özellikle son 10 yıllık zaman dilimi içerisinde sürekli olarak yaşadığımız ve bizlerin her ne kadar önemsemek de aslında bir yok oluşun ispatı olan doğa olayıdır. Doğanın mucizelerinden bir tanesi olan küresel ısınma gün geçtikçe etrafımızı sarmaya devam ediyor ve sadece insanların değil; büyük bir canlı kitlesinin yaşamı tehdit altına giriyor. […]

 Küresel Isınmanın Sırrı Çözüldü

04.09.2017 - 18:21

Güncelleme : 04.09.2017 - 18:21

Küresel Isınma Nedir?

Küresel ısınma özellikle son 10 yıllık zaman dilimi içerisinde sürekli olarak yaşadığımız ve bizlerin her ne kadar önemsemek de aslında bir yok oluşun ispatı olan doğa olayıdır. Doğanın mucizelerinden bir tanesi olan küresel ısınma gün geçtikçe etrafımızı sarmaya devam ediyor ve sadece insanların değil; büyük bir canlı kitlesinin yaşamı tehdit altına giriyor.

Küresel Isınmanın Sırrı Çözüldü

Küresel ısınmanın neden olduğu ve bizi hangi noktaya götürdüğü noktasında birçok soru işareti insanların kafasında barınmaya devam ederken; dünyaca ünlü üniversite Southamptan Üniversitesi küresel ısınmanın sırrını çözmek amacı ile bir araştırmaya imza attı. Yapılan araştırmalar değişik sonuçlar ortaya çıkardı ve herkes şaşkınlık yaşadı.

Kitlesel Yok Oluş Başlıyor

Küresel ısınma hakkında derin ve gerçekçi bir araştırma yapan üniversite aslında olayın PETM döneminde gerçekleştiğini belirtti. Bu dönemde karbon salınımı gerçekleşerek çok kısa süre içerisinde büyük bir ısınma yaşandı. Bugün de bizim yaptığımız yanlış hareketler sonucu yeni bir ısınma meydana geliyor ve bu da kitlesel yok oluş anlamını taşıyor.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın