Kumpas Mağduru Albay Tuğgeneral Oldu

FETÖ tarafından organize edildiği anlaşılan ve çok sayıda vatansever subay ve astsubayın yıllarca cezaevinde yatmasına neden olan Balyoz, Ergenekon gibi davalarda gerçekler anlaşılmaya başlandı. Balyoz Davası’nda camileri bombalayacağı iddiasıyla 16 yıl ceza verilen Albay Ali Demir, askeriyedeki FETÖ’cü askerlerin temizlenmesi ve suçsuzluğunun anlaşılmasının ardından Tuğgeneralliğe terfi etti. Kara ve Deniz Kuvvetleri personellerinden FETÖ’nün oyunuyla Ergenekon […]

 Kumpas Mağduru Albay Tuğgeneral Oldu

01.08.2016 - 11:11

Güncelleme : 01.08.2016 - 11:11

FETÖ tarafından organize edildiği anlaşılan ve çok sayıda vatansever subay ve astsubayın yıllarca cezaevinde yatmasına neden olan Balyoz, Ergenekon gibi davalarda gerçekler anlaşılmaya başlandı.

Balyoz Davası’nda camileri bombalayacağı iddiasıyla 16 yıl ceza verilen Albay Ali Demir, askeriyedeki FETÖ’cü askerlerin temizlenmesi ve suçsuzluğunun anlaşılmasının ardından Tuğgeneralliğe terfi etti. Kara ve Deniz Kuvvetleri personellerinden FETÖ’nün oyunuyla Ergenekon ve Balyoz süreçlerinde yargılanan askerlerimiz daha önce terfilerini almıştı. Jandarma’da yapılan terfilerle beraber kumpas mağduru Albay Ali Demir de general oldu.

15 Temmuz darbe girişiminde silah arkadaşları Tuğgeneral Ahmet Hacıoğlu, Albay Aziz Yılmaz, Albay Nurettin Alkan ve Albay Güven Şağban ile birlikte darbecilerle çatışmaya giren Demir, FETÖ üyelerinin hazırladığı sahte belgelerle cezaevine gönderilmiş ve 16 yıl ceza almıştı. Camileri bombalayacak ekibin başında olduğu iddia edilen Albay Demir’e ait olduğu iddia edilen krokiler bulunmuş; fakat daha sonra yapılan incelemelerde krokilerin hazırlandığı iddia edilen tarihlerde sokak ve cadde isimlerin farklı olduğu, kullanıldığı iddia edilen hatların ise o tarihlerde verilmediği anlaşılmış, belgelerin sahte olduğu kesinleşmişti. Ortaya çıkan onca kanıta rağmen 16 yıl ceza alan Albay Demir, AYM’nin ‘’Hak ihlali” kararı sonrası 2. kez yargılandı ve beraat etti.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın