Kritik Altyapı Sistemleri Uzmanı Egemen Nakkaş 

Henüz 19 yaşında olmasına karşın 3 yıldır firmaların kritik altyapı sistemlerini çözen ve siber güvenlik hizmeti veren Egemen Nakkaş, Türkiye’nin siber alanda parlayan yıldızı olarak anılıyor. Yapmış oldukları ve özellikle etik hacker olarak bulmuş olduğu açıkları firmalara ileten Nakkaş, bunlar sayesinde ciddi anlamda tanınmaya başlanmış durumda. Yazılım konusunda Türkiye’den bir çok başarılı isim hem yurtiçinde […]

 Kritik Altyapı Sistemleri Uzmanı Egemen Nakkaş 

11.03.2021 - 23:21

Güncelleme : 11.03.2021 - 23:21

Henüz 19 yaşında olmasına karşın 3 yıldır firmaların kritik altyapı sistemlerini çözen ve siber güvenlik hizmeti veren Egemen Nakkaş, Türkiye’nin siber alanda parlayan yıldızı olarak anılıyor. Yapmış oldukları ve özellikle etik hacker olarak bulmuş olduğu açıkları firmalara ileten Nakkaş, bunlar sayesinde ciddi anlamda tanınmaya başlanmış durumda. Yazılım konusunda Türkiye’den bir çok başarılı isim hem yurtiçinde ve hemde yurtdışında çalışıyor olmasından dolayı, gelecekte Türk gençlerinin yazılım ve bu alanlarda daha fazla hizmet vermeye devam edeceği de ön görüler arasında yer alıyor.

Şimdiden adından söz ettiren Egemen Nakkaş, yazılım, siber güvenlik, sunucu yönetimi, işletim sistemleri alanında uzman isimler arasında yer alıyor. 13 yaşında yazılım dünyasına adım atan ve 16 yaşında ilk profesyonel işini yapmaya başlayan Egemen Nakkaş, bir çok özel firmaya siber güvenlik alanında hizmet veriyor. Üstelik Yurtiçi Kargo ve Youtube’nin sistem açıklarını da bulan ve bunları sistem yöneticileri ile paylaşan Nakkaş, etik hacker olarak bu alanda duyulmaya devam ediyor.

Şirketler İçin Siber Güvenliğin Önemi

Günümüzde bir çok firma henüz siber güvenliğin önemine tam olarak hakim değil. Bir web sitesi olarak ele aldığımızda, websiteniz üzerinden tüm işlemleriniz çalınabilir ve müşterileriniz bilgilerini kötü niyetli hackerlara teslim edebilirsiniz. Bu durumun e-ticaret yani satış yapan firmalar için önemi daha büyük olduğu gibi, yapılması gereken sisteminizi en doğru şekilde analiz etmek ve bir çok saldırıya karşı gerekli tedbirleri almak olacaktır.

İşte bu süreçte devreye giren Egemen Nakkaş, sunduğu hizmetler dahilinde siz saldırı almadan önce tüm detayları ön görerek, bu açıkları kapatıp, yazılıma ve sisteme saldırıları engelliyor. Böylelikle daha sağlıklı bir sisteme sahip olarak, işlerinizi daha güvenli yapıyorsunuz.

İnternette Güvenlik Her Şeydir

19 yaşında EC-Council Onaylı Etik Hacker (CEH) ve ISO 27001 EC Konseyi Sertifikalı Siber Savunma (CND) eğitimleri alan Egemen Nakkaş, doğal bir yazılım yeteneğine sahip. Türkiye’de siber güvenlik konusunda ismi geçmeye başlayan Nakkaş, bir çok işletim sistemi konusunda da uzmanlığı bulunuyor.