Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Borç almak size bir şeyleri yapmanıza ya da çözmenize yardımcı olabilir, ancak bu süreç karmaşık olabilir. Hatalar pahalıya mal olabilir ve kredi talebinizin reddedilmesine neden olabilirler. Borç almanız gerekirse, ne bekleyeceğinizi ve önceden ne yapabileceğinizi öğrenin. Kredi başvurusu nasıl yapılır gelin anlatalım. İhtiyacınız Olan Kredi Türünü Belirle İlk adım, neye ihtiyacınız olduğunu bulmaktır. Alacağınız kredi […]

 Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

02.09.2019 - 21:26

Güncelleme : 02.09.2019 - 21:26

Borç almak size bir şeyleri yapmanıza ya da çözmenize yardımcı olabilir, ancak bu süreç karmaşık olabilir. Hatalar pahalıya mal olabilir ve kredi talebinizin reddedilmesine neden olabilirler. Borç almanız gerekirse, ne bekleyeceğinizi ve önceden ne yapabileceğinizi öğrenin. Kredi başvurusu nasıl yapılır gelin anlatalım.

İhtiyacınız Olan Kredi Türünü Belirle

İlk adım, neye ihtiyacınız olduğunu bulmaktır. Alacağınız kredi türü parayla ne yapmayı planladığınıza bağlı olacaktır. Bazı yaygın kredi türleri şunlardır:

  • Araç almak için taşıt kredisi
  • Konut  kredisi (ipotek kredisi)
  • Neredeyse her amaç için kullanılabilecek bireysel krediler
  • İşinizi başlatmak veya büyütmek için işletme kredileri
  • Eğitim kredileri veya öğrenci kredileri
  • Borç Kapatma Kredisi

Bazı durumlarda, çok fazla seçeneğiniz olmaz . Belirlediğiniz amaç için tasarlanmış bir kredi kullanmazsanız, herhangi birinin size bir ev satın almak için borç vermesi muhtemel değildir. İhtiyacınıza uygun bir kredi kullanmak, onaylanma şansınızı artıracak ve maliyetlerinizi düşük tutacaktır.

“Kredi Alamıyorum” mu Diyorsunuz?

Eğer kredi alamıyorum diyorsanız Uzmanlar Kredi’den kredi başvurusu yapabilirsiniz. Bankaları kapı kapı dolaşmak… Yine, seçimleriniz istediğiniz kredi türüne bağlı olarak sınırlı olabilir: Aramaya en uygun fiyatlı krediler verme konusunda bilinen kurumlarda başlayın. Örneğin, özel bir öğrenci kredisi için bankaya gitmeden önce okulunuzun Öğrenci Yardım ofisine uğrayıp bir eğitim kredisi olup olmadığını öğrenin.

Bazen insanlar aile ya da arkadaş gibi yakınlarından borç alır. Bu onaylamayı kolaylaştırabilir ve maliyetleri düşük tutabilirken, sorunlara da neden olabilir. Her şeyi yazılı olarak yazdığınızdan emin olun ki borç küçük olsa bile para ilişkileri bozabilir.

Kredinizi Anlayın

Kredi almak için genellikle “kredi notunuzun iyi olmasına” ihtiyaç duyulur.  Bu, geri ödeme bilgileri kredi geçmişine sahip olduğunuz anlamına gelir. Krediniz yoksa nasıl borç alırsınız? Bir yerden başlamak zorundasınız, bu genellikle daha az borç almak ve daha fazla ödemek demektir. Güçlü bir kredi geçmişi geliştirdiğinizde, borç verenler size daha fazla borç verecek ve daha iyi fiyatlar sunacaktır.

Borç almadan önce kredinin nasıl çalıştığına bir bakın. Bunu nasıl ödeyeceksiniz? Aylık mı yoksa üç ayda bir mi? Faiz maliyeti nedir? Neye girdiğinizi ve ödünç almadan önce her şeyin nasıl çalışacağını anladığınızdan emin olun.

Borç almadan önce borç hesaplamalarını yapmak iyi bir fikirdir. Bu, kredi için ne kadar ödeyeceğinizi ve farklı bir kredi tutarının veya faiz oranının size nasıl para kazandırabileceğini görmenizi sağlar. Kredi hesaplamanıza yardımcı olacak birçok çevrimiçi araç bulunmaktadır. Ayrıca kredinin zaman içinde nasıl ödeneceğini görebilmeniz için bir amortisman tablosu yapın.

Gerçekten ödeyebileceğiniz bir kredi alın

Rahatça ödeyebileceğiniz ve başka önemli şeyler yapmanıza engel olmayacak. Gelirinizin ne kadarının kredi geri ödemesine gideceğini belirleyin – borç verenler buna borç / gelir oranı diyorlar – ve gördüklerinizden hoşlanmıyorsanız daha az borç alın. Borç verenler sıklıkla % 30’un altında bir oran görmek ister.

Kredi Danışmanlığı ile Yol Almak İster Misiniz?

Eğer bu başvuruları sizin için yapmamızı isterseniz, bizi aramanız yeterli. Uzmanlar Kredi ile ihtiyaç kredisi, konut kredisi, taşıt kredisi başvurularınızda en uygun kredi avantajlarını sizlere sunuyoruz. Kredi sorunları yaşıyorsanız, artık bana hiçbir banka kredi vermiyor diyorsanız Uzmanlar Kredi ile tanışmamışsınız demektir. Kolayca kredi başvurusu yapabilirsiniz.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın