Korona Döneminde En Güvenilir Tatil

Korona ülkemizde ve dünyada insanların hayatını derinden etkileyen bir durum oldu. Bu hastalıktan ötürü normal günlerde yapılan birçok şey sakınca taşımaya başladı. Bunların başında da insanların topluca bulundukları tatil bölgeleri geldi. Ancak bu duruma karşı Kapadokya otelleri büyük ve önemli önlemler aldılar. Bu önlemlerin en başında müşterilerin odasını çıkışlarda normal temizlik dışında detaylı bir dezenfeksiyon […]

 Korona Döneminde En Güvenilir Tatil

13.10.2020 - 14:40

Güncelleme : 15.10.2020 - 14:41

Korona ülkemizde ve dünyada insanların hayatını derinden etkileyen bir durum oldu. Bu hastalıktan ötürü normal günlerde yapılan birçok şey sakınca taşımaya başladı. Bunların başında da insanların topluca bulundukları tatil bölgeleri geldi. Ancak bu duruma karşı Kapadokya otelleri büyük ve önemli önlemler aldılar. Bu önlemlerin en başında müşterilerin odasını çıkışlarda normal temizlik dışında detaylı bir dezenfeksiyon işlemi yapılmaktadır. Bu işlem sonrasında ise oda uzun bir süre müşteri kullanımına kapatılarak havalandırılmaktadır. Kapadokya spa hizmeti sunan otellerde ise bu alanda da önlemlerini artırmıştır. Hiç bir personel maskesiz bir işlem yapmaz. Bunun yanında kullanılan ürünler ise kesinlikle tek kullanımlık ürünlerdir. Bu ürünler kullanıldıktan sonra imha edilir. 

Korona Döneminde Balayı

Korona insanların düğün yapma konularında da radikal değişikliklere gitmelerine sebep oldu. Bir çok insan kurduğu planları erteledi. Bazı insanlar ise bu düğünlerine yeni önlemleri alarak yaptı. Sıraya balayına geldiğinde de bu özenin gösterildiği oteller tercih edilmektedir. Kapadokya balayı çiftlerinin bu konuda en çok güvenmesi gerektiği bölgeler arasında yer almaktadır. Bölgede bulunan oteller gelen müşterilerini ateş ölçer ile kontrol ettikten sonra içeri almaktadır. Bunun yanında müşteri kapasitesi uygun düzeye çekilmiş ve kalabalık önlenmiştir. Otellerde kalan müşterilerde sosyal mesafe kurallarına hem kendileri uymakta hem de müşterilerini gerektiği yerde uyarmaktadır. Bunun yanında birçok yerde dezenfektan standı bulunmaktadır.