Koray Albayrak – Eza Kimdir?

  2016 yılında Gece Gölgenin Rahatına Bak ve 2020 yılında Cennetten Çiçek parçalarının yazarı olan Eza mahlaslı Koray Albayrak kimdir? Tüm Türkiye’nin diline dolanan bu parçalar ve çok daha fazlasını nasıl yazdı? Eza’nın nasıl bir hayat hikayesi oldu? İşte ünlü söz yazarı Koray Albayrak hakkında merak edilenler ve çok daha fazlası.   İlgili Haber Uğur […]

 Koray Albayrak – Eza Kimdir?

24.07.2021 - 20:17

Güncelleme : 24.07.2021 - 20:17

 

2016 yılında Gece Gölgenin Rahatına Bak ve 2020 yılında Cennetten Çiçek parçalarının yazarı olan Eza mahlaslı Koray Albayrak kimdir? Tüm Türkiye’nin diline dolanan bu parçalar ve çok daha fazlasını nasıl yazdı? Eza’nın nasıl bir hayat hikayesi oldu? İşte ünlü söz yazarı Koray Albayrak hakkında merak edilenler ve çok daha fazlası.

 

  • Koray Albayrak ve Eza

Koray Albayrak, 1997 Van doğumlu olup 2011 yılında ailesi ile birlikte İstanbul’da ikamet etmek üzere İstanbul’a gelen ve buraya yerleşen bir sanatçıdır. Koray Albayrak, çocukluk yıllarının tutkusu olan rap müzik ile ilgilenmeye çocukluk yaşlarından itibaren başlamıştı. 2011 yılında ailesi ile birlikte İstanbul’a yerleşmesinden sonra hayallerini daha ileri taşımak istedi. 2016 yılında Gece Gölgenin Rahatına Bak eseri ile tüm Türkiye’yi etkisi altına alan bir şarkının sözlerine imza atmış oldu. 2020 yılında ulusal basında dahi yer bulan Cennetten Çiçek adlı parçası ise gündemden uzun süre düşmedi.

Ünlü söz yazarı bugün hala İstanbul Beşiktaş’ta ikamet ediyor ve çalışmalarına buradan devam ediyor. Eza mahlası Koray Albayrak yeni yaptığı eserler ile uzun yıllar boyunca Türk müziğine yön verecek gibi duruyor.