KOMPESÖR

  Havadaki gazı veya havayı içerisine çekip sıkıştırarak basınçlı hava üreten makineye kompresör makinesi adı verilmektedir. Bu makinelerin dört çeşidi vardır. Bunlar pistonlu, vidalı, paletli ve rotorlu kompresörlerdir.  Bir birinden farklı işlevleri ile fiyatlarında da değişiklik görülmektedir. Bu makinenin amacı havadaki gazı sıkıştırmaktır. Ayrıca vakum üretmek için de bu makine kullanılmaktadır. Kompresörler çeşitleri ve işlevlerime […]

 KOMPESÖR

28.11.2018 - 17:43

Güncelleme : 28.11.2018 - 17:43

 

Havadaki gazı veya havayı içerisine çekip sıkıştırarak basınçlı hava üreten makineye kompresör makinesi adı verilmektedir. Bu makinelerin dört çeşidi vardır. Bunlar pistonlu, vidalı, paletli ve rotorlu kompresörlerdir.  Bir birinden farklı işlevleri ile fiyatlarında da değişiklik görülmektedir. Bu makinenin amacı havadaki gazı sıkıştırmaktır. Ayrıca vakum üretmek için de bu makine kullanılmaktadır. Kompresörler çeşitleri ve işlevlerime göre farklı tasarlanan makinelerdir. Bunlar dönel, ileri, geri, eksenel akımlı, dönel pozitif yer değiştirmeli, merkezkaç, jet, hidrolik, gaz ve buhar kompresörleri olarak değişik işlevlere sahiptir. İşlevi ve hava basıncına göre de fiyatı değişmektedir. Piyasada bir birinden farklı markaların sıfır veya ikinci el makineleri vardır. Hemen hemen her bütçeye uygun üretim yapılmaktadır. Ayrıca sektörel ve endüstriyel olarak da çalışma alanlarına uygun tasarlanmaktadır. Örneğin, vidalı kompresör makinesi sessiz ve sektörel bir işleve sahiptir. Pistonlu makine ise endüstriyel bir işleve sahiptir. Bu durumda bu makineyi hangi alanda ve ne kadar güç ile kullanacağınıza bağlıdır.

Kompresör makineler genelde hava sıkıştırıcı olarak da biliniyor. Bu hava sıkıştıran makinelerin bir birinden farklı çalışma alanları vardır. Örneğin, başta gaz sıkıştırma, kontrol ve işletme, vakum çözümleme, kalıp baskı, eğme, bükme, harmanlama, kaldırma, taşıma gibi çeşitli alanlarda kullanımı vardır. Ancak bunlardan en önemlisi gaz sıkıştırma ve vakum gücüdür. Makinelerinizi seçerken bu özelliklere dikkat etmelisiniz. İhtiyacınız dışında işlevi yüksek bir makine seçerseniz daha fazla para ödemek durumunda kalırsınız. Bu nedenle sıkıştırma ve vakum gücü için size yeterli kapasite de bir makine seçmelisiniz. Genellikle sıkıştırma gücü makine de önemli bir faktördür. Genelde tercih edilen makineler de vidalı ve pistonlu makinelerdir. Vidalı makinenin sessiz çalışması daha fazla tercih sebebi olabiliyor. Ayrıca tüm bu makinelerin ikinci ellerini de internet üzerinden kolaylıkla bulabilirsiniz.

Kompresör makineler her iş alanı için gerekli bir alet olmaya hızla devam ediyor. Özellikle endüstriyel alanda çok fazla ihtiyaç duyuluyor. Eğer kaliteli bir ürün alırsanız bozulma durumunda da fazla para ödeyebilirsiniz. Bu nedenle uygun fiyatlarda ihtiyacınızı sağlayacak bir ürün almanızda fayda vardır. İşlevi ve markası nedeni ile düşük ve yüksek maliyetlerde kompresör motorunu elde edebilirsiniz.

http://yigitsan.com.tr/

 

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın