Kompakt Beton Santrali Avantajları

Betonun hazırlanması için gereken tesisler hazırlanırken kullanım kolaylığı ve kurulum pratikliği, kullanılacak malzemeye göre seçim yapılması gibi birçok konu değerlendirilir. Kompakt Beton Santrali yüksek performansı sebebiyle tercih edilir. Bu santralde sabit ve mobil santrallerde bulunan tüm özellikler vardır. Aynı zamanda pratik ve performans kalitesi diğerlerine göre daha fazladır. Maliyeti ve taşınabilir olması da avantajları arasında bulunur. İster […]

 Kompakt Beton Santrali Avantajları

25.05.2021 - 10:58

Güncelleme : 26.05.2021 - 23:18

Betonun hazırlanması için gereken tesisler hazırlanırken kullanım kolaylığı ve kurulum pratikliği, kullanılacak malzemeye göre seçim yapılması gibi birçok konu değerlendirilir. Kompakt Beton Santrali yüksek performansı sebebiyle tercih edilir. Bu santralde sabit ve mobil santrallerde bulunan tüm özellikler vardır. Aynı zamanda pratik ve performans kalitesi diğerlerine göre daha fazladır. Maliyeti ve taşınabilir olması da avantajları arasında bulunur. İster kara isterseniz deniz yoluyla ulaşımı sağlanır. 1 ya da en fazla 2 treyler ile nakliyesi kolaylıkla yapılır. Bu santralin kullanım kolaylığı sebebiyle operatör gereksinimi olmaması da artılarından biridir. Özellikle yurt dışı siparişlerinde en çok tercih edilen santral tesisi kompakt beton santralidir.

Mobil ConcreteBatchingPlant Nedir?

En küçük tesis olarak üretilen Mobil Concrete Batching Plant tüm ana parçaları tek bir şasede bulunan ve bir traktörle bile taşınabilen özelliklere sahiptir. Taşınabilir ve yüksek kalitede performans sağlayan bu tesis aynı zamanda en çok tercih edilen liman ürünü olarak bilinir.  Sağlam ve güçlü yapıda olması ve kuruluma gerek duyulmadan kullanılabilecek şekilde üretilmesi sebebiyle sektörde ön plana çıkar. Firma ürünlerini dünya standartlarının kabul gördüğü şartlara göre üretmektedir.

Beton Karıştırıcı Mikserler ve Özellikleri

Beton karıştırıcı mikserler beton üretiminde kullanılacak olan ham maddenin uygun olarak karıştırılmasını sağlayan parçalardır. Her makine farklı özellikte parçalara sahiptir ve bu sebepten uygun mikser seçimi önem kazanır. Beton Karıştırıcı Mikserler özelliklerine göre çeşitlere ayrılır.

  1. Tek Milli Mikserler; Bir adet yatay karıştırıcı mile sahiptir. Beton karıştırma süresi ve kalitesine göre en uygun mikser olarak bilinir.
  2. Çift Milli Mikserler; İki adet yatay karıştırıcı mile sahiptir. Firmaların orta veya yüksek kapasite tercihlerine bağlı olarak tercih edilir.
  3. Planet Mikserler; Tasarımı şık ve kullanımı ve bakımı kolaydır. Bu sebeplerden tercih edilirler.
  4. Pan Mikserler; Tüm beton ihtiyaçlarına uygun kapasitesi olan mikserlerdir. Çok kısa sürede karışımın yapılmasını ve kaliteli üretim yapılmasını sağlar.

Tüm bu dört çeşit mikserler beton tesisinde kullanılan makinelere uygun olarak seçilmesi gereken ekipmanlar olarak farklı özelliklerde üretilmektedir. Firma üretimlerini kalite standartlarına uygun ve garantili olarak gerçekleştirir.