Kokain Kullanan Futbolcunun Cezası 14 Aya Çıktı

Perulu yıldız futbolcu Paolo Guerrero’ya verilen ceza Uluslar arası Spor Tahkim Mahkemesi tarafından uzatıldı. Kokain kullandığı için 6 ay ceza alan futbolcunun bu cezası 14 aya çıkartıldı. Cezanın caydırıcı olması için arttırıldığı ifade ediliyor. CAS yaptığı açıklamada, Guerrero’nun kokain kullanması ile alakalı olarak FIFA’nın verdiği karara itirazda bulunan WADA haklı bulundu. Dünya Doping ile Mücadele […]

 Kokain Kullanan Futbolcunun Cezası 14 Aya Çıktı

17.05.2018 - 1:18

Güncelleme : 17.05.2018 - 1:18

Perulu yıldız futbolcu Paolo Guerrero’ya verilen ceza Uluslar arası Spor Tahkim Mahkemesi tarafından uzatıldı. Kokain kullandığı için 6 ay ceza alan futbolcunun bu cezası 14 aya çıkartıldı. Cezanın caydırıcı olması için arttırıldığı ifade ediliyor.

CAS yaptığı açıklamada, Guerrero’nun kokain kullanması ile alakalı olarak FIFA’nın verdiği karara itirazda bulunan WADA haklı bulundu. Dünya Doping ile Mücadele Ajansı (WADA) cezanın daha uzun olması gerektiği hakkında itirazda bulunmuştu. Bu itiraz sonrası 34 yaşındaki Perulu futbolcunun cezası 6 aydan 14 aya yükseldi. Brezilya’nın Flemengo takımında mücadele eden oyuncu bir dönem dünyanın büyük takımlarında oynamıştı.

Bayern Münih’te bir süre top koşturan Guerrero, 14 ay cezası nedeniyle FIFA 2018 Dünya Kupasında forma şansı bulamayacak. 2018 Dünya Kupası elemeleri esnasında doping testinde kokain maddesine rastlanan oyuncu bir sene men cezasına uğramıştı. İtiraz sonrası ceza 6 aya indirilmişti. En yüksek oranlardan bahis için Mariobet sitesine giriş yapmanız mümkündür. Mariobet giriş 7/24 hizmet veren müşteri temsilcileri ile aklınıza takılan sorulara kısa sürede yanıt veriyor.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın