Klima Uzaktan Kumanda ile Çalışmıyor

Günümüzde hızla gelişen klima teknolojisi ile birlikte artık dünyanın her yerinde, gündelik yaşamın her noktasında yoğun şekilde kullanımı gerçekleştirilen teknolojik cihazlar konumunda kendisine yer buluyor. Yıl boyunca serinleme ve ısınma ihtiyaçlarını tek bir cihaz üzerinden karşılayabilme imkanı sunan klima teknolojisinin hızlı gelişimi, toplumun her kesiminden kişinin satın alabileceği en temel ihtiyaçlardan birisi konumunda kendisine yer […]

 Klima Uzaktan Kumanda ile Çalışmıyor

04.04.2019 - 18:54

Güncelleme : 04.04.2019 - 18:54


Günümüzde hızla gelişen klima teknolojisi ile birlikte artık dünyanın her yerinde, gündelik yaşamın her noktasında yoğun şekilde kullanımı gerçekleştirilen teknolojik cihazlar konumunda kendisine yer buluyor. Yıl boyunca serinleme ve ısınma ihtiyaçlarını tek bir cihaz üzerinden karşılayabilme imkanı sunan klima teknolojisinin hızlı gelişimi, toplumun her kesiminden kişinin satın alabileceği en temel ihtiyaçlardan birisi konumunda kendisine yer buluyor. İleri nesil teknolojilere sahip olan klima modellerinde kullanılan ileri nesil teknoloji ve kaliteli malzemeye rağmen dönem dönem pek çok farklı etkene bağlı olarak klimalarda arızalanmalar meydana gelebiliyor. Klimalarda ortaya çıkan arızalarda ise bireysel müdahaleler kısıtlıdır.Bu nedenle de klima arızası için bölgede uzun yıllardır faaliyet göstermekte olan Klima Servisi merkezine başvuru gerçekleştirilmesi gerekiyor.

Klimalarda en sık görülen arızaların ilk sırasında yer alan klimanın uzaktan kumanda ile çalıştırılamaması sorununa yönelik olarak da mutlaka profesyonel Acıbadem Airfel Klima Servisi hizmeti desteğinin alınması gerekmektedir. Klimalarda meydana gelen bu kumanda ile çalıştıramama sorununa yönelik olarak bireysel olarak gerçekleştirilebilecek müdahaleler arasında kumandanın pillerinin dolu oluplmadığını kontrol etmek ve klimada elektrik akımı olup, olmadığını kontrol etmektir. Bu kontrollerde herhangi bir sorun tespit edilemez ise klimalardaki bu arızanın giderilebilmesi için profesyonel servis desteğinin alınması gerekmektedir.

Alanlarında uzman teknisyenlerin görev aldığı Maltepe Airfel Klima Servisi hizmetlerinin bölge genelinde her zaman müdahale için hazır durumda bulunan tam donanımlı klima servis araçları ile en kısa zaman dilimleri içerisinde yanıt sağlanıyor. Son derece kısa zaman dilimleri içerisinde klima kumanda arızası, klima sinyal algılayıcısı ve program aygıtı gibi parçalarında herhangi bir rıza olup, olmadığının kontrolünü uygun ekipmanlar ile gerçekleştirmektedir. Klima arızası tespiti sonrasında yine tam donanımlı servis araçları ile klimalardaki arızanın giderilmesi için gerekli olan müdahaleleri yerinde servis hizmeti kapsamında gerçekleştirmektedir. Bu şekilde gereksiz zaman kayıplarının önüne geçilebiliyor. Aynı zamanda da klima kumandasının yada iç aksam parçalarının değiştirilmesi durumunda yeni takılan parça sadece orijinal yedek parçalardan oluşmaktadır. Bu şekilde kısa süre içerisinde yeniden ortaya çıkabilecek arızalara karşı güvence sağlanmaktadır.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın