Kış Bahçesi Adımları Nelerdir?

  Tohum ekmek: Evet, doğru okudunuz. Kış mevsiminde tohumlardan bitki yetiştirmeye hemen başlayabilirsiniz. Karda Tohum Ekme başlıklı bu makalede öğrenin . Lahana Fideleri, Örtü Altında Yetiştirme, Kışın Lahana Yetiştirme 7 Zarif Sulamanın Temelleri İlgili Haber Ekrem Karakaya Konya Şehir Hastanesi’nde öldürüldü! Yiyecek yetiştirin : Marul, roka, hardal, lahana ve pazı gibi birçok soğuk hava mahsulü […]

 Kış Bahçesi Adımları Nelerdir?

21.08.2021 - 10:28

Güncelleme : 21.08.2021 - 10:28

 

Tohum ekmek: Evet, doğru okudunuz. Kış mevsiminde tohumlardan bitki yetiştirmeye hemen başlayabilirsiniz. Karda Tohum Ekme başlıklı bu makalede öğrenin .

Lahana Fideleri, Örtü Altında Yetiştirme, Kışın Lahana Yetiştirme 7 Zarif Sulamanın Temelleri

Yiyecek yetiştirin : Marul, roka, hardal, lahana ve pazı gibi birçok soğuk hava mahsulü soğuk çerçevelerde veya karanfillerde yetiştirilebilir ve diğerleri kışı geçirecek ve ilkbahar hasadı için hazır olacaktır. Bölgenizde yılın bu zamanında en iyi neyin büyüdüğünü öğrenmek için yerel kreş veya uzatma servisinize danışın. Kış yetiştirme konusunda daha fazla ilham almak için Niki Jabbour’un Yıl Boyunca Sebze Bahçıvanı kitabına bakın .

Kış bahçesi yapımı bahçeyi iç mekana taşınmalıdır : İç mekanda kağıt beyazı veya Amaryllis gibi büyüyen ampuller , hava uygun olmadığında bahçe düzenlemenizi sağlamanın harika bir yoludur. Cadı fındığı, yengeç ve hor çiçeği dallarını zorlamak, kışın sonundan ilkbaharın başlarına kadar çok ihtiyaç duyulan rengi de getirir. İç mekanda soğan yetiştirmeyi ve dalları açmaya zorlamayı öğrenin .

Kuşları yıl boyunca tutun: Sabit bir yiyecek ve su kaynağı sağlayın ve kuşlar, haşere kontrolüne yardımcı olmak ve bahçenizin ekosistemini dengelemek için yıl boyunca kalacaktır. Besleyicilerdeki yiyecekleri taze ve kuru tutun. Yuvalama evlerini Şubat ayına kadar yerleştirin ve her evin doğru boyutlara sahip olduğundan ve çekmeye çalıştığınız kuş türüne uygun şekilde yerleştirildiğinden emin olun. Yaban hayatı dostu çevre düzenlemesi hakkında daha fazla bilgi için Yaban Hayatı İçin Bir Bahçe İnşa Etmenin 10 Yolu’na bakın .

Ağaç Sargıları, Kışın Ağaçları Sarma, Ağaçları Koruma 7 Elegant Sulama Temelleri Shutterstock.com New York, NY

Zararlılardan koruyun: Çoğu bahçe böceği kış boyunca bir sorun oluşturmaz; bununla birlikte, tüylü haşereler hala yiyecek arayışındalar – özellikle de diğer besin kaynakları azaldıkça. Tavşanlar, fareler ve tarla fareleri tarafından yapılan hasar, yere veya kar seviyesine yakın dallarda ve gövdelerde görülürken, geyiklerden gelen hasar yukarıdan aşağıya doğru görülecektir. Bitkilerinizi çit, ağ, tel örgü veya çuval bezi gibi fiziksel engellerle korumanın çeşitli yolları vardır; veya güçlü kokulu sıvı kovucular, kan unu veya balık emülsiyonu ile. Kovucuların en etkili olması için ara sıra yeniden uygulanması gerekecektir. Bahçenizi geyik ve sincaplardan nasıl koruyacağınız hakkında daha fazla bilgi edinin .

Yeni bir şeyler öğrenin: Yerel bir botanik bahçesi aracılığıyla çevrimiçi bir sınıfa veya atölye çalışmasına kaydolun . Topluluğuna geri vermek isteyen ciddi bahçıvanlar için usta bir bahçıvan olmak bir seçenek olabilir (çoğu program çevrimiçi olarak mevcuttur).

Okumaya devam edin: Biraz sıcak çikolata ve harika bir bahçe kitabı veya dergisi ile rahatlamak için mükemmel bir zaman. Not almak ve bahar için planlar yapmak için elinizin altında bir kalem ve defter bulundurun. İşte en sevdiğimiz kitap tavsiyelerinden birkaçı .

Yansıtın ve yeniden değerlendirin: Geçen yılki fabrika ve tasarım başarılarını ve başarısızlıklarını not edin. Neyin işe yaradığını tekrarlayın ve genişletin, işe yaramayanlar için çözümler bulun veya yeni bir şey deneyin. Geçen baharda neyin yanlış gittiğini hatırlamıyor musun? O zaman şimdi bir bahçe günlüğü alma ve gelecek yıl için notlar alma zamanı !

Plan yapın: Kış, bahçenizin tasarımını ve kullanımını değerlendirmek için harika bir zamandır. Bahçenizin keyfini çıkarmak için daha fazla ve bakım yapmak için daha az zaman harcayabilmeniz için işleri basitleştirmeniz mi gerekiyor? Yeni bir açık hava mutfağı , ateş çukuru , su özelliği veya eğlence alanı gibi büyük bir projeyi üstlenmek mi istiyorsunuz ? Daha fazla ilham almak için Pinterest panolarımıza göz atın ve kışın planlamanın avantajlarını öğrenin