Kılıçdaroğlu malvarlığını güncelledi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu malvarlığı beyannamesini güncelledi. Daha önceki beyanında bulunan Balıkesir Burhaniye’deki konutu yeni listede yer almadı. Konutun 600 bin liraya satıldığı öğrenildi. CHP Sözcüsü Faik Öztrak, “Borç aldığını mülk sattığını tazminatları da borçla sattığı mülkün parasıyla ödediğini göreceksiniz” dedi. Öztrak’ın, Kılıçdaroğlu’nun hakkında açılan davalardaki tazminatları ödemek için aldığını söylediği borçlar da bildirimde […]

 Kılıçdaroğlu malvarlığını güncelledi

01.11.2018 - 9:25

Güncelleme : 01.11.2018 - 9:25

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu malvarlığı beyannamesini güncelledi. Daha önceki beyanında bulunan Balıkesir Burhaniye’deki konutu yeni listede yer almadı. Konutun 600 bin liraya satıldığı öğrenildi.

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, “Borç aldığını mülk sattığını tazminatları da borçla sattığı mülkün parasıyla ödediğini göreceksiniz” dedi. Öztrak’ın, Kılıçdaroğlu’nun hakkında açılan davalardaki tazminatları ödemek için aldığını söylediği borçlar da bildirimde yer aldı.

Buna göre CHP Lideri’nin, 4 kişiye toplam 200 bin lira borcu var. Kılıçdaroğlu’nun güncelleyerek Meclis Başkanlığı’na sunduğu mal bildiriminde Ankara Balgat’ta Akyurt’ta ve Tunceli’de birer konut bulunuyor. Ayrıca iki kooperatifte 1997 yılında yapılan üyelikleri de mevcut.

Selvi Kılıçdaroğlu’na ait pırlanta yüzük ve 8 tablo da malvarlığı listesinde yer aldı.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın