Kıble Yönünüzü Hızlıca Bulun

Namazı Kâbe cihetine doğru yönelmek suretiyle kılmak, namazın şartlarından birisidir. Dolayısıyla namazın sıhhati açısından kıble yönünün doğru şekilde tespiti pek mühimdir. Cami veya mescitler ile kendi ev/işyerinde namazını kılanlar için kıble hususunda sorun yaşanmayacaktır. Fakat farklı bir şehir veya açık alanda iken kıble yönünün tespitinde namaz kılacak kimseler sıkıntı yaşayabilir. Kıble bulma hususunda sıkıntı yaşayanlar […]

 Kıble Yönünüzü Hızlıca Bulun

14.01.2021 - 11:51

Güncelleme : 14.01.2021 - 11:51

Namazı Kâbe cihetine doğru yönelmek suretiyle kılmak, namazın şartlarından birisidir. Dolayısıyla namazın sıhhati açısından kıble yönünün doğru şekilde tespiti pek mühimdir. Cami veya mescitler ile kendi ev/işyerinde namazını kılanlar için kıble hususunda sorun yaşanmayacaktır. Fakat farklı bir şehir veya açık alanda iken kıble yönünün tespitinde namaz kılacak kimseler sıkıntı yaşayabilir.


Kıble bulma hususunda sıkıntı yaşayanlar bu sorunu etraflarındaki Müslümanlara sorarak veya etraflarındaki bir takım karineler yardımıyla çözebilmektedirler. Aldıkları yardım veya yön belirleme metotları neticesinde yaklaşık olarak buldukları kıble cihetine yönelmek suretiyle namazlarını kılarlar. Fakat bu hususta çok hassas olan ve en doğru sonucu veren metot ile kıble yönünü tespit etmek isteyenler ne yapacaktır?


İşte hızlı, pratik ve doğru şekilde kıble yönünü tespit etmek isteyenler için, içerisinde kıble pusulası ve haritadan kıble yönünü bulduran Kıbleyi Bul android uygulaması ile bu sorunu aşabilecektir. Uygulama indirmeden yine haritadan veya manyetik pusulaya bulunduğu yerin kıble açısını uygulayarak kıble yönünü doğru şekilde bulmak istersek ne yapacağız?


Üyeliksiz ve ücretsiz olarak hizmet veren kiblebulma.com adresini kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Buradan aldığınız kıble açısını manyetik veya cep telefonunuzdaki pusulaya uygulayarak kolayca kıble yönünüzü bulabilirsiniz. Yahut ev/işyerinizin çatısına kadar inebilir ve kıble yönü hattınızı alarak kolayca kıble yönünü tespit edebilirsiniz. Hem mobil uygulama ve hem de www.kiblebulma.com vasıtasıyla hızlı bir şekilde kıble yönünüzü bulabileceksiniz. Kıble yönü ile tereddütlerinizi ortadan kaldırarak, huşu içerisinde namazını kılmanız temennisiyle…