Kemoterapi Portu Ne İşe Yarar?

Kemoterapi tedavisi en zor tedavilerden biridir. Hasta tedavi sırasında çok yıpranır ve yorulur. Kemoterapi ilacı vücutta birçok hücreye zarar verir. Başta damar yapısı incelir ve zayıflar. Tedavi esnasında kemoterapi portu kullanmak daha avantajlıdır. Bu sayede enfeksiyon riski önlenir ve hastanın konforu yüksek tutulur. Port siparişi verdikten sonra firma ile görüşebilir ve nasıl kullanılacağı hakkında bilgi […]

 Kemoterapi Portu Ne İşe Yarar?

23.07.2019 - 14:05

Güncelleme : 23.07.2019 - 14:05

Kemoterapi tedavisi en zor tedavilerden biridir. Hasta tedavi sırasında çok yıpranır ve yorulur. Kemoterapi ilacı vücutta birçok hücreye zarar verir. Başta damar yapısı incelir ve zayıflar. Tedavi esnasında kemoterapi portu kullanmak daha avantajlıdır. Bu sayede enfeksiyon riski önlenir ve hastanın konforu yüksek tutulur. Port siparişi verdikten sonra firma ile görüşebilir ve nasıl kullanılacağı hakkında bilgi alabilirsiniz.

Port Nasıl Takılır?

Port takılması için ortamın steril olması gerekir. Kemoterapi hastaları vücut direnci düşük olduğu için enfeksiyona çok yatkındır. O yüzden port ameliyathane ortamında takılır. Uzman hekim küçük bir kesi açar ve portu cilt altına yerleştirir. Daha çok köprücük kemiğinin hemen altı tercih edilir. Burası hastanın daha rahat etmesini sağlar. Hastanın banyo yapmasında sorun yoktur. Firma port hakkında size detaylı bilgi verir.

Nasıl Çıkarılır?

Port tedavi bittikten sonra çıkarılır. Portu çıkarmak için yine steril ortam gerekir. Streil ortamlarda uzman hekim tarafından port çıkarılır. kemoterapiportu.com sitesinde daha fazla bilgi alarak uzman onkologlar ile görüşme şansı elde edebilirsiniz. Portun hiç bir yan etkisi yoktur. Kullanımı kolaydır ve hastanın canını yakmaz. Tedavi daha rahat verilir. Hastaya her serum verileceği zaman damar yolu açılmasına gerek kalmaz. Firma kaliteli ürünleri hastalar ve uzman hekimler ile buluşturarak tedavinin başarıya ulaşmasını sağlar. Daha fazla bilgi almak için yetkili personel ile görüşün.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın