Kemal Kılıçdaroğlu’ndan elektrik şirketlerine sert uyarı!

* Eğer siyaset kurumu sorunun kaynağı değil de sorunu çözen bir unsur olarak ortaya çıksa, belki böyle bir acı tabloyla karşı karşıya kalmayacağız. Eğitimde sorunumuz var. Ekonomide sorunumuz var. Demokraside sorunumuz var. Dış politikada sorunumuz var. * Toplumsal barışımız dinamitlenmek üzere. Bütün bunları aslında yaşıyoruz ve her birimiz bu sorunlarla bir şekliyle karşı karşıya kalıyoruz. […]

 Kemal Kılıçdaroğlu’ndan elektrik şirketlerine sert uyarı!

01.10.2021 - 20:37

Güncelleme : 02.10.2021 - 20:37

* Eğer siyaset kurumu sorunun kaynağı değil de sorunu çözen bir unsur olarak ortaya çıksa, belki böyle bir acı tabloyla karşı karşıya kalmayacağız. Eğitimde sorunumuz var. Ekonomide sorunumuz var. Demokraside sorunumuz var. Dış politikada sorunumuz var.

* Toplumsal barışımız dinamitlenmek üzere. Bütün bunları aslında yaşıyoruz ve her birimiz bu sorunlarla bir şekliyle karşı karşıya kalıyoruz.

“UYUŞTURUCU BARONLARI İLE SİYASİ İKTİDAR İŞBİRLİĞİ İÇİNDE”

* Öyle bir noktadayız ki, adaletle değil baskıyla Türkiye’yi yöneten bir yönetim anlayışıyla karşı karşıyayız.

* Toplumsal barış derken sadece Kürt sorununu kastetmiyorum. Öyle acımasız bir tabloyla karşı karşıyayız ki, çoğumuz bunu farkında bile değiliz. Rahat dillendirilmiyor bu konu. Bir uyuşturucu bataklığı var.

* Özellikle yoksul mahallelerden başlayarak. Daha acı olan tablo ise uyuşturucu baronları ile siyasal iktidarın işbirliği.

* Böyle bir tabloyu Türkiye hiç görmemişti, yaşamamıştı. Böyle bir tabloyla karşı karşıyayız.

“DÜŞÜNCELERİNİ AÇIKLADI DİYE İNSANLARI HAPİSLERDE TUTUYORSANIZ SORUNUMUZ VAR”

* Bir tweet attı diye eğer kişiyi sabahın köründe evini basıp, yakalayıp, karakola götürüyorsanız bir sorunumuz var demektir.

* Düşüncelerini özgürce açıkladı diye insanları alıp aylarca, yıllarca hapislerde tutuyorsanız, bir sorunumuz var demektir.

* Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nin kararını uygulamayan, Anayasa Mahkemesi kararını uygulamayan bir yargı düzeni varsa ciddi bir sorunumuz var demektir.