Kedilerin Üşümemesi İçin Ne Yapılmalıdır?

  Kedi dostlarımız ve diğer canlı dostlarımız özellikle kış aylarında soğuk havalarla mücadele etmek zorundadır. Toplumda genel bir algı vardır. Kedilerin üşümediği bilinir. Ama kediler de tıpkı diğer insanlar gibi üşüme problemi ile karşı karşıya kalırlar. Sadece vücut sıcaklıkları insanların vücut sıcaklıklarından fazla olduğu için üşümedikleri düşünülür. Fakat bu düşünce tamamen yanlıştır. Bir bitki bile […]

 Kedilerin Üşümemesi İçin Ne Yapılmalıdır?

10.05.2021 - 22:14

Güncelleme : 10.05.2021 - 22:14

 

Kedi dostlarımız ve diğer canlı dostlarımız özellikle kış aylarında soğuk havalarla mücadele etmek zorundadır. Toplumda genel bir algı vardır. Kedilerin üşümediği bilinir. Ama kediler de tıpkı diğer insanlar gibi üşüme problemi ile karşı karşıya kalırlar. Sadece vücut sıcaklıkları insanların vücut sıcaklıklarından fazla olduğu için üşümedikleri düşünülür. Fakat bu düşünce tamamen yanlıştır. Bir bitki bile kışın soğuktan etkilenebiliyorken kediler de etkilenirler. Peki bu soruna ne gibi çözümler üretebiliriz?

  1. Üşüme Problemi İle Nasıl Mücadele Edebiliriz?

Kedilerin üşümemesi için ne yapılmalıdır? Diye merek edenlerin sayısı kış aylarının da gelmesiyle bir hayli artış göstermektedir. Arama çubukları son zamanlarda hayvan dostlarımız ile meşgul durumdadır. Bizde çeşitli soru işaretlerine cevap olmak maksadıyla bu yazımızı kaleme almak istedik. Merak ettiklerinizi bulabilirsiniz.

 Kedi canlarımızın üşümemesi öncelikle beslenmeleri ile ilgilidir. Evet yanlış duymadınız beslenmeleri bu konuda en dikkat etmeniz gereken unsurlardan biridir. Evdeki kediler için zaten beslenmelerine dikkat ediyoruz fakat sokaktaki hayvanlarımız için bir şeyler yapmamız gerekir. Onlar için çeşitli yerlere bırakacağımız su kapları ve mamalarla kediler için büyük bir iyilik yapmış olursunuz.

  1. Kedi Evleri İyi Bir Çözüm Müdür?

Evlerimizde beslediğimiz kedilerimiz için alternatif çözümlerden biri kedi evleridir. Radyatörlere yakın inşa edeceğiniz veya peteklerin üzerlerine asacağız kedi evleri sayesinde sorununuz çözüm üretmiş olacaksınız. Kedilerin üşümemesi için ne yapılmalıdır diyorsanız kedi evlerini araştırmanız yararınıza olacaktır. Tercih ettiğiniz evlatlar fiyatları etkileyecektir.

  1. Kedilerin Üşüdüğünü Nasıl Anlarız?

Kediler her zaman sıcak yerleri ve sıcak mekanları tercih ederler. Yaz aylarında bile gelip size sokulmak isterler. Bu sıcağı her daim sevdikleri anlamına gelir. Yaz aylarında zaten üşüme problemleri yoktur ama kış aylarında üşüme ile karşı karşıya kalırlar. Bunu anlamak oldukça basittir. Üşüyen kediler güçsüzleşir ve yeme içme alışkanlıkları değişkenlik gösterir. O yüzden beslenmelerine dikkat etmeli ve sürekli sıcak kalacak yerlere yuvalarını koymalıyız. Kediniz sık sık rahatsızlanıyorsa bu da üşümesinden kaynaklanıyor olabilir. O yüzden kedi bakımı titizlik ister.

KAYNAK:

https://ankaragundem.com.tr/kedi/kediler-kac-derece-soguga-dayanabilir-kediler-usur-mu-h2235.html