Kayahan: Atıkları kumaşa dönüştürüyoruz

Fabalgo Tekstil Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Celalettin Kayahan,  “Elyaf ve plastik atıklarını kumaşa dönüştürüyoruz.  Dayanıklı ve doğa dostu geri dönüşümlü kumaşlar ile sürdürülebilir tekstil amaçlıyoruz” dedi. Türkiye’de recycled kumaş üretiminde ilk 5’te yer alan Fabalgo Tekstil, elyaf ve plastik atıklarından çevre dostu kumaş üretiyor. Kayahan, doğayı ve çevreyi koruma noktasında geri dönüşümlü çevreci kumaş üretmenin […]

 Kayahan: Atıkları kumaşa dönüştürüyoruz

11.09.2020 - 14:15

Güncelleme : 11.09.2020 - 14:15

Fabalgo Tekstil Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Celalettin Kayahan,  “Elyaf ve plastik atıklarını kumaşa dönüştürüyoruz.  Dayanıklı ve doğa dostu geri dönüşümlü kumaşlar ile sürdürülebilir tekstil amaçlıyoruz” dedi.

Türkiye’de recycled kumaş üretiminde ilk 5’te yer alan Fabalgo Tekstil, elyaf ve plastik atıklarından çevre dostu kumaş üretiyor.

Kayahan, doğayı ve çevreyi koruma noktasında geri dönüşümlü çevreci kumaş üretmenin önemine değinerek, “Pamuğun yetiştirilme zorluğu göz önüne alınarak var olan kaynakları tekrar değerlendiriyoruz. Bir bakıma atıkların geri dönüşümü sayesinde doğal kaynakları korumuş, enerji tasarrufu sağlamış, atık miktarını azaltarak ekonomiye katkıda bulunmuş, geleceğe yatırım yapmış oluyoruz.” şeklinde konuştu.

“Çalışanlarımızın yüzde sekseni kadınlardan oluşuyor”

Antalya 3. Organize Sanayi Bölgesi’nde geri dönüşümlü çevreci kumaşa yatırım yapan tek firma olarak bölge lideri olmayı hedeflediklerini Fabalgo Tekstil A.Ş’nin Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Celalettin Kayahan, “Çalışanlarımızın yüzde sekseni kadınlardan oluşuyor. Hem doğaya hem kadına değer veren bir firma olarak dayanıklı ve doğa dostu geri dönüşümlü kumaşlar ile sürdürülebilir tekstil amaçlıyoruz” ifadelerini kullandı.