Katarin Forte Hangi Durumlarda Kullanılır?

Solunum yolu hastalıklarının tedavisinde, grip ve nezle gibi hastalıkların tedavisinde sıklıkla tercih edilen ilaç gruplarından birisi olan katarin forte, etkili bir ilaçtır. Ağrı kesici grubunda yer alan bir ilaç olan katarin forte nedir, hangi durumlarda kullanılır hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz. Birçok nedenden dolayı kullanılan bir ilaç olan katarin forte, öncelikle ağrı kesici ve ateş […]

 Katarin Forte Hangi Durumlarda Kullanılır?

04.03.2021 - 18:56

Güncelleme : 04.03.2021 - 18:56

Solunum yolu hastalıklarının tedavisinde, grip ve nezle gibi hastalıkların tedavisinde sıklıkla tercih edilen ilaç gruplarından birisi olan katarin forte, etkili bir ilaçtır.

Ağrı kesici grubunda yer alan bir ilaç olan katarin forte nedir, hangi durumlarda kullanılır hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz. Birçok nedenden dolayı kullanılan bir ilaç olan katarin forte, öncelikle ağrı kesici ve ateş düşürücü etkisinden dolayı sıklıkla kullanılmaktadır. Bununla birlikte birçok alerjik durumda ilacı kullanabilirsiniz. Alerjinin etkilerini azaltacak ve öksürük gibi rahatsızlıklarda sizi büyük ölçüde rahatlatacaktır. Bununla birlikte tıkanık giderici özelliği de bulunan katarin forte solum yollarınızı açacaktır. En yakın eczaneden grip ve soğuk algınlığı gibi durumlarda temin edebilirsiniz.

Katarin Forte Ne İçin Kullanılır?

Katarin forte, üst solunum yolu enfeksiyonları ile ilgili tüm rahatsızlıklarda kullanılan bir ilaçtır. Grip, soğuk algınlığı, nezle gibi birçok durumda kullanılabilen ilacı herhangi bir ağrı hissediyorsanız kullanabilirsiniz. Bununla birlikte sık sık hapşırma ya da öksürük durumunda, yüksek ateşiniz varsa ve burun akıntısı yaşıyorsanız katarin forte kullanmanızda herhangi bir sakınca yoktur. Özellikle kış aylarında çok tercih edilen bu ilaç birçok durumda kullanılabilmektedir.

Katarin Forte Yan Etkileri Nelerdir?

Ağrı kesici ve ateş düşürücü özelliği bulunan katarin forte, öksürük giderici ve balgam sökücü etkileri bulunan bundan dolayı solunum problemi yaşayan kişiler tarafından tercih edilen bir ilaç grubudur. Özellikle sık sık öksürük nöbetleri geçiriyorsanız, alerjiniz kalkıyorsa ilacı rahatlıkla kullanabilirsiniz. Rahat nefes almanızı sağlayacak ve solunum yolunuzu açacak olan katarin forteyi doktorunuzun önerdiği sürece boyunca kullanmanızda herhangi bir sakınca yoktur.

Her ilaçta olduğu gibi katarin forte kullandıktan sonra da bazı yan etkilerle karşılaşmanız mümkündür. Bu yan etkilerden biri veya birkaçı ile karşılaşmanız durumunda ilacı kullanmayı kesmeli ve doktorunuza görünmelisiniz. İlacı kullandıktan sonra kalp ritminizde bozukluk oluyorsa, deri döküntüsü yaşıyorsanız, ellerde, yüzde veya başka bir bölgede kızarıklıklar meydana gelmişse aynı zamanda görme sorunları yaşıyorsanız doktorunuz ile iletişime geçebilirsiniz. Katarin forte yan etkileri ve detaylı bilgileri https://www.igrus.com/katarin-forte-ilaci-nedir-nasil-kullanilir-yan-etkileri-nelerdir/ sayfasından ulaşabilirsiniz.