Sosyal Masa – Sosyalmasa.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Uncategorized
  4. »
  5. KARDEŞ ELİ 2024 VACİP KURBAN FİYATLARINI AÇIKLADI

KARDEŞ ELİ 2024 VACİP KURBAN FİYATLARINI AÇIKLADI

admin admin -
43 0

KARDEŞ ELİ 2024 VACİP KURBAN FİYATLARINI AÇIKLADI

 

‘Kurban Fedakarlıktır’ sloganıyla Kurban Bayramı’na hazırlanan Kardeş Eli Derneği, hayırseverlerin vekâlet yoluyla emanet ettiği vacip kurbanları bayramda da farklı coğrafyalara ulaştırmayı hedefliyor. Yurt dışında büyükbaş hisse bedeli için 2990 TL, küçükbaş için 3390 TL ve yurt içinde ise 12490 TL kurban bağışı bedeli ile 17 ülke ve 172 farklı yoksul bölgeye ulaşmayı hedefleyen dernek, milyonlarca yardıma muhtaç insana bayram sevinci yaşatmak için çalışmalarına son hızla devam ediyor.

Dünyanın dört bir yanında yaptığı yardım çalışmalarıyla ihtiyaç sahipleri ve yardımseverler arasında köprü olan Kardeş Eli Derneği, ‘Kurban fedakarlıktır’ sloganıyla Kurban Bayramı faaliyetleri için hazırlıklarını tamamladı. Bağışçılarının sayesinde mazlum coğrafyalarda yardıma muhtaç milyonlarca insana ulaşan dernek, hayırseverleri bu yılda bayram heyecanını yaşamaya ve yaşatmaya davet ediyor.  2020 yılında 17 ülke ve 172 bölge olmak üzere 44 bin 245 vacip kurban bağışı ile 1 milyon 952 bin kişiye kurban etini dağıttıklarını açıklayan dernek yetkilileri Geçtiğimiz yılki rakamların üzerine çıkarak bağışçıların destekleri ile daha fazla kişiye ulaştırmayı hedefliyoruz. Bu kapsamda yurt dışında büyükbaş için 2990 TL, küçükbaş için 3390 TL ve yurt içinde ise 12490 TL kurban bağışı bedeli ile 17 ülke ve 172 farklı yoksul bölgeye ulaşmayı amaçlıyoruz” ifadelerini kullandı.

 

Tüm Süreç Şeffaf Bir Şekilde Yürütülüyor

Vacip kurban organizasyonun dışında yılın 365 günü adak, akika, şükür, sadaka, şifa ve ruhuna kurban kesimleri de yapan kardeş eli derneği, ayrıca Asya ve Afrika ülkelerinde su kuyusu açılışları, yetim yemekleri, yetim kıyafet dağıtımı, kumanya dağıtımı ve katarak ameliyatı gibi bir çok organizasyonu da gerçekleştirmekte.

Her bayramda olduğu gibi bu bayramda da‘ Kurban Organizasyonu’ ile milyonlarca kişinin yüzünü güldürmeyi hedefleyen dernek, islami usullere ve insani hassasiyetlere dikkat ederek veteriner kontrolünde kurban kesimlerini gerçekleştiren vacip kurban ibadeti hassasiyetine göre hareket ediyor. İstanbul’dan giden denetmenler tarafından kurbanlık kesiminden dağıtımına kadar sürecin şeffaf bir şekilde yürütülmesi için organizasyon videolar halinde çekilerek bağışçılar ile paylaşılıyor. Ayrıca yaptığı yardım çalışmalar ile yüzleri güldüren dernek, kurban bağışlarını yurt içinde yapmak isteyenler vasıtasıyla Türkiye’de kurban kesimleri yaparak zor durumda kalan birçok ailenin sofrasına da ortak oluyor.

 

Türkiye, Çad, Mali, Uganda, Gana, Zimbabwe, Etiyopya, Somali, Nijerya, Bangladeş, Sri Lanka, Arakan, Yemen, Gazze, Suriye, Ürdün ve Lübnan ülkelerinde faaliyet gösteren derneğe yurt içinden ve yurt dışından kurban bağışı yapmak isteyen hayırseverler www.kardeselidernegi.org.tr adresinden ve 444 44 46 numaralı telefondan iletişime geçerek bağışta bulunabilecek.

 

İlgili Yazılar