Kanada Üniversiteleri Kabul Şartları Nelerdir ?

 Kanada üniversite programlarının tercih edilmesindeki en önemli sebeplerden biriside sunduğu yüksek kaliteli eğitim programları ve eğitim süresince hatta sonrasında çalışma izni sunmaktadır.  Eğitim süresince haftalık 20 saat, eğitim sonrasında tam zamanlı çalışma izni ardından Kanada göçmenlik hakkını vererek öğrencilere eşsiz fırsatlar sunmaktadır.  Kanada üniversite eğitimi sonrasında eşsiz programlara kayıt olabilir, Kanada üniversiteleri başvurunuzu Kanada Kültür […]

 Kanada Üniversiteleri Kabul Şartları Nelerdir ?

14.08.2019 - 21:12

Güncelleme : 14.08.2019 - 21:12

 Kanada üniversite programlarının tercih edilmesindeki en önemli sebeplerden biriside sunduğu yüksek kaliteli eğitim programları ve eğitim süresince hatta sonrasında çalışma izni sunmaktadır.

 Eğitim süresince haftalık 20 saat, eğitim sonrasında tam zamanlı çalışma izni ardından Kanada göçmenlik hakkını vererek öğrencilere eşsiz fırsatlar sunmaktadır.

 Kanada üniversite eğitimi sonrasında eşsiz programlara kayıt olabilir, Kanada üniversiteleri başvurunuzu Kanada Kültür Merkezi ile güvenle gerçekleştirebilirsiniz.

Kanada Üniversiteleri Kabul Şartları Nelerdir ?

 Kanada üniversiteleri kabul şartlarını etkileyen en önemli faktörlerden ikisi diploma puanınız ve dil bilginizdir. Kanada üniversitelerinin birçoğu IELTS veya TOEFL sınavını referans alarak kişinin dil bilgisini ölçmektedir.

  • YGS-LYS gibi herhangi bir üniversite giriş sınavı yoktur,
  • Önde gelen üniversiteler için ortalamanızın 80 ve 80’in üzerinde olması büyük bir avantaj sağlayacaktır.
  • IELTS yada TOEFL sınavlarından başvurulacak programa göre bir skor elde etmek gerekmektedir. (Kanada Dil Okulu PATHWAY programlarına katıldığınız takdirde sınava girmenize gerek kalmaz.)
  • Birçok bölüm AP yada IB dersleri şartı koşabilir.
  • Okullar hangi bölümde eğitim alacağınıza bakmaksızın başvurularda CV istemektedir.
  • Bazı bölümlerde Portfolyo hazırlamanız gerekmektedir.
  • Resmi Transkript ve Diploma

Kanada Üniversite Fiyatları Ne Kadar ?

 Kanada üniversite fiyatları hakkında net bir yorum yapmak maalesef ki mümkün değildir. Seçim yapılacak okul ve bölüm gibi birçok faktör daha Kanada üniversite fiyatlarını etkileyen faktörler arasındadır.

 Kanada üniversite fiyatları hakkında daha net bilgi sahibi olmak için Kanada Kültür Merkezi ile iletişime geçebilirsiniz.

Kaynak: https://www.kanadakulturmerkezi.com/kanada-universiteleri.html

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın