Kanada Lise Eğitim Avantajları

Kanada Lise Eğitim Avantajları Kanada tüm yaşamsal alanları ile lider gösterilen ülkeler arasında yer almaktadır. En çok göç kabul eden ülkeler arasında bulunurken, yaşanabilir en güvenli ve yüksek yaşam standartlarına sahiptir. Eğitim sistemi de her alanda olduğu gibi avantaj dolu niteliklerle öğrencilere sunulmaktadır. Sınavsız Kanada lise eğitim programlarıyla öğrencileri geleceğe hazır etmektedir. Özel lise veya […]

 Kanada Lise Eğitim Avantajları

03.12.2021 - 8:50

Güncelleme : 03.12.2021 - 8:50

Kanada Lise Eğitim Avantajları

Kanada tüm yaşamsal alanları ile lider gösterilen ülkeler arasında yer almaktadır. En çok göç kabul eden ülkeler arasında bulunurken, yaşanabilir en güvenli ve yüksek yaşam standartlarına sahiptir. Eğitim sistemi de her alanda olduğu gibi avantaj dolu niteliklerle öğrencilere sunulmaktadır. Sınavsız Kanada lise eğitim programlarıyla öğrencileri geleceğe hazır etmektedir. Özel lise veya devlet lisesi fark etmeksizin lise eğitim programından sonra sınavsız üniversite programlarına katılabilme imkanları bulunmaktadır. Aşağıda sizlere Kanada liseleri öne çıkan benzersiz avantajlarından bahsettik;

  • Kanada veya Amerika’da en iyi üniversitelere yüksek kabul fırsatı
  • Akredite ve kaliteli eğitim programları
  • Yüksek lisans, doktora derecesine sahip sertifikalı öğretmenler tarafından eğitim,
  • Eğitim ve barınma konusunda destek

Gibi daha birçok avantaj dolu eğitim programları bulunmaktadır. İngilizce ve Fransızca eğitimleri ile öğrencilere resmi dil eğitimi de sağlamaktadır. Eğitim programları dışında etkinlik ve aktiviteler ile de öğrenciler arasında ki iletişimi bağdaştırmaktadır.

Lise Eğitim Programına Başvuru

Kanada’nın eşsiz fırsat dolu eğitim programlarından yararlanmak için Kanada lise başvurusu yapmak Kanada Kültür Merkezi ile kolay ve güvenilirdir. Doğru lise seçimi yapmak hepsinden önce gelmektedir. Farklı şehirler de ve eyaletlerde özel ya da devlet birçok lise eğitim programı bulunmaktadır. Eğitimler öğrencilerin istediği gibi tek dönemlik ya da tüm lise eğitimini tamamlayabilir şekildedir.

Lise başvurusu için pasaport ve transkript başta olmak üzere talep edilen birkaç evrak daha mevcuttur. Kanada Kültür Merkezi danışmanları ile iletişim kurarak ön bilgi alabilir, evrakları tamamlayabilirsiniz.

Lise Eğitim Programlarının Ücretleri Hakkında

Kanada da eğitim almak düşünüldüğü kadar yüksek fiyatlarda değildir. Türkiye de ki özel okul maliyetleriyle aynı orandadır. Bu maliyetle yurt dışında bir devlet okulunda hem de sınavsız bir sistemde eğitim almak karşılaştırılamaz bir avantajdır. Ücretlendirmeler Kanada Doları üzerinden yapıldığı için diğer kurlara göre daha uygun ücretleri ortaya çıkarmaktadır.

Bağlı olduğu eyalete ve bulunduğu şehre göre değişiklik gösteren ücretler, Kanada Kültür Merkezi ile yapılan başvurularda büyük oranda indirim avantajı sağlamaktadır. Detaylı bilgi için web sitesini ziyaret edebilirsiniz.