Kalekim Seracare Çimento Sökücü

Asitlere dayanıklı kaplama malzemeleri üzerindeki çimento kalıntılarını zararlı gazlar çıkarmadan temizleyen, asidik temizlik malzemesi olan Kalekim Seracare Çimento Sökücü seramik yüzeylerde kalan çimento esaslı yapıştırıcı ve derz dolgu artıklarının temizlenmesinde kullanılır. Seramik, klinker, kotto, rustik döşeme, ocak taşları, doğal taş, granit, porselen seramik, sırlı seramik gibi kaplama malzemeleri üzerindeki çimento ve kireç esaslı tüm inşaat […]

 Kalekim Seracare Çimento Sökücü

25.05.2019 - 23:48

Güncelleme : 25.05.2019 - 23:48

Asitlere dayanıklı kaplama malzemeleri üzerindeki çimento kalıntılarını zararlı gazlar çıkarmadan temizleyen, asidik temizlik malzemesi olan Kalekim Seracare Çimento Sökücü seramik yüzeylerde kalan çimento esaslı yapıştırıcı ve derz dolgu artıklarının temizlenmesinde kullanılır.

Seramik, klinker, kotto, rustik döşeme, ocak taşları, doğal taş, granit, porselen seramik, sırlı seramik gibi kaplama malzemeleri üzerindeki çimento ve kireç esaslı tüm inşaat artıkları ve harç kalıntılarının kolayca temizlenmesinde kullanılır.

Kalekim Seracare Çimento Sökücü Nasıl Uygulanır?

1- Cilalı ve perdahlı yüzeylerde, parlatılmış mermerlerde ve aside dayanıklı olmayan kaplama malzemelerinde kullanılmamalıdır. Ürün uygulanacak yüzeyler üzerinde kullanmadan önce denenmelidir.

2 – Yağ temizleme işleminde kullanılmamalıdır.

3 – Ürünün derz dolgu ile fazla temas etmemesine özen gösterilmelidir.

4 – Kalıntı miktarına bağlı olarak 1/1 ya da 1/5 oranında suyla karıştırılabilir.

5 – SERACARE Çimento Sökücü, temizleme yapılacak alanın yaklaşık 2-4 m²’lik bölümüne fırça ile yayılmalıdır.

6 – 3-5 dakika bekledikten sonra fırça veya sert bir sünger ile ovalayarak temizlemeye başlanmalıdır.

7 – Yerde oluşan kirli su el ile yapılan uygulamalarda sünger ile bir kovaya, makine ile yapılan uygulamalarda vakum makinesi ile alınmalıdır. Bez ve sünger, temiz su ile sık sık yıkanmalıdır.

8 – Bütün alan temizlendikten sonra lekelerin kaldığı bölgeler için SERACARE Çimento Sökücü daha az su karıştırılarak tekrar hazırlanmalı ve lekelerin üzerine uygulanmalıdır.

10 – Bütün alan bol su ile durulayarak silinmeli veya vakumla alınmalı, sonrasında kurumaya bırakılmalıdır.

11 – Zorlu kalıntıların temizlenmesinde SERACARE Çimento Sökücü su ile seyreltilmeden daha uzun süre leke yüzeyinde bırakılarak uygulanmalıdır.

Kalekim Seracare Çimento Sökücü Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

1 – Ürünü, kauçuk eldiven giyerek kullanılmalıdır. Cilde ve göze doğrudan temas ettirilmemelidir. Daha ayrıntılı bilgi için Güvenlik Bilgi Formuna başvurunuz.

2 – Metal yüzeyde renk değişimine sebep verebileceği için kullanım esnasında temasından kaçınılmalıdır.

3 – Uygulama esnasında ortam iyice havalandırılmalıdır.

Son olarak Kalekim Seracare Çimento Sökücü ürününü serin ve kuru bir yerde depolanmalıdır. Aynı zamanda donmaktan korunmalıdır ve daha detaylı bilgi için http://www.kalekim.com/ sitesi ziyaret edilerek bilgi alınabilir.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın