Kablosuz şarj farkını kaldıracak!

Samsung’un ekrandan parmak izi okuma başta olmak üzere birçok yeniliğe ev sahipliği yapan, Galaxy S10 ve Galaxy S10 Plus modellerini tanıtacağı Unpacked etkinliğine kısa bir süre kalırken, cihazın tasarımı ve teknik özellikleri biliniyor. Bugüne kadar ortaya çıkan sızıntılar sayesinde Galaxy S10 serisinin neredeyse tüm detayları gün yüzüne çıktı. Ancak, MWC 2019 etkinliğinin hemen öncesinde tanıtılacak […]

 Kablosuz şarj farkını kaldıracak!

29.01.2019 - 20:06

Güncelleme : 29.01.2019 - 20:06

Samsung’un ekrandan parmak izi okuma başta olmak üzere birçok yeniliğe ev sahipliği yapan, Galaxy S10 ve Galaxy S10 Plus modellerini tanıtacağı Unpacked etkinliğine kısa bir süre kalırken, cihazın tasarımı ve teknik özellikleri biliniyor.

Bugüne kadar ortaya çıkan sızıntılar sayesinde Galaxy S10 serisinin neredeyse tüm detayları gün yüzüne çıktı. Ancak, MWC 2019 etkinliğinin hemen öncesinde tanıtılacak cihazın kablosuz şarj yetenekleri halen bilinmezliğini koruyordu.

Samsung 25x optik yakınlaştırma ile çığır açacak! Samsung 25x optik yakınlaştırma ile çığır açacak!
Kamera teknolojileri geliştiren Corephotonics isimli şirketi satın almaya hazırlanan Samsung, 25x optik yakınlaştırma ile akıllı telefonlarında çığır açabilir!

Samsung’un yeni kablosuz şarj cihazının FCC sertifikasını alması ile birlikte bu detayda ortaya çıkmış oldu. Galaxy S10 ile sunulacak aksesuarlardan birisi olan, Samsung EP-P5200 kablosuz şarj cihazı iki kat daha hızlı şarj imkanı sunuyor.

Serinin bir önceki modeli olan EP-N5100, 9V / 1.67A giriş ve 9V/1A çıkış değeri sunuyordu. Yeni şarj cihazı ise 12V / 2.1A giriş değerlerine sahip. Bu kapsamda 15W veya daha yakın bir güçte kablosuz şarj yapılabileceğini söyleyebiliriz.

Bu sayede yaklaşık yüzde 60 daha hızlı şarj imkanı sunuluyor. Kablolu şarj için de 15W’lık adaptör kullanılmaya devam edileceği için, kablolu veya kablosuz bir şarj cihazı kullanıyor olsanız da aynı hızda cihazını şarj edebileceksiniz.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın