İzmir’de Spa ve Masaj Terapisi Almak

Günümüzde fiziksel sağlık sorunlarının başında sağlıksız beslenme, hareketsizlik gibi unsurlardan oluşmakta.Son yıllarda pandeminin de etkisiyle sporsal aktivitelerden de uzak kaldığımızı varsayarsak Spa terapileri almak yapabileceğimiz en mantıklı işlerden biri olacaktır. Masajlar türlerine göre kaslarımızın daha aktif çalışmasına, vücudumuzun kan akışının artmasına ve kendimizi daha güçlü hissetmemize yardımcı olacaktır. Fakat masaj hizmeti almadan önce biraz bilgi […]

 İzmir’de Spa ve Masaj Terapisi Almak

18.10.2021 - 18:54

Güncelleme : 18.10.2021 - 18:54

Günümüzde fiziksel sağlık sorunlarının başında sağlıksız beslenme, hareketsizlik gibi unsurlardan oluşmakta.Son yıllarda pandeminin de etkisiyle sporsal aktivitelerden de uzak kaldığımızı varsayarsak Spa terapileri almak yapabileceğimiz en mantıklı işlerden biri olacaktır. Masajlar türlerine göre kaslarımızın daha aktif çalışmasına, vücudumuzun kan akışının artmasına ve kendimizi daha güçlü hissetmemize yardımcı olacaktır. Fakat masaj hizmeti almadan önce biraz bilgi sahibi olmak gerekiyor zira günümüzde bu hizmeti gerçekten profesyonel ve eğitimli bir şekilde yapan uzmanlar kadar amatör ve eğitim seviyesi düşük terapistler de mevcut. En iyi masaj terapistlerini bulabilmeniz için aşağıdaki linke bakabilirsiniz.
https://www.masajlazim.com/17940/izmir-masoz
Masaj Türleri Nelerdir
İsveç masajı : Genellikle vücudun güne zinde başlamasına ya da yaşamın gündelik yorgunluk ve sıkıntılarından kurtulmak amacı ile yapılan genel dinlenme ve gevşeme yöntemi olarak kullanılan masaj türüdür. Burada önemli olan kişinin rahatlatılabilinmesi ve bulunduğu ortamdan keyif almasının sağlanmasıdır.
Spor masajı : Sportif etkinliklerde, etkinlik öncesinde veya sonrasında ve hatta hızlı ve sınırlı olmak kaydı ile etkinlik sırasında da yapılan bir masajdır. Spor masajını klasik masajdan ayıran en önemli özellik ritm, süre ve bası miktarının değişik olmasıdır.
Derin doku masajı : Bu masaj manüplasyonların temposunun düşük ancak hareketlerin şiddetinin fazla olduğu bir masaj türüdür. Vücuttan toksin atmada çok etkin bir tür olup özellikle sert masajdan hoşlanan kişilerin tercih ettiği bir masadır.
Aromaterapi masajı : Bitki özlerinden elde edilmiş karışımlardan hazırlanan masaj yağlarını kullanılarak uygulanan bir masaj yöntemidir. Bu masajda dikkat edilen, temponun düşük ve hareketlerin şiddetinin hafif olmasıdır. Rahatlatıcı, gevşetici ve dinlendirici bir özelliğe sahip bir masajdır.
Thai masajı : Temel yapısını Hint Yoga ve Çin geleneksel tıbbının oluşturduğu bu masajda çoğunlukla bası ve germe hareketleri yapılmaktadır. Giyinik olarak yarı sert bir zeminde yapılamaktadır. Altmış çeşit germe, çekme, esnetme ve bası hareketleri uygulanabilen bu masaj bir buçuk saatten dört saate kadar sürebilen bir zaman diliminde yapılıp, masaj sırasında kişide her ne kadar rahatsızlık uyandırmaktaysa da uygulama sonrasında ciddi derecede fark edilebilir bir rahatlama olmaktadır.
Refleksoloji : Ayaklar vücudumuzun aynasıdır prensibinden yola çıkılarak belirginleşen ve uzak doğu geleneksel tıbbının değişilmez bir parçasını oluşturan bu masajda ayak tabanında belirli noktalara bası uygulanmaktadır. Ayakta her bir nokta vücutta belli organ ve dokuları temsil eder.
Anti Selülit masajı : Selülit tedavisinin en önemli ayağı masajdır. Selülit oluşumunun başlıca nedeni dolaşım bozukluğudur. Kan ve lenf dolaşımındaki bozukluk ve yağ dokusundaki artış toksik madde birikimine yol açar. Selülit Masajı kan ve lenf dolaşımını harekete geçirir ve dokuların taze oksijen ile dolmasını sağlar.
Bölgesel masajlar : Baş – boyun, ense – omuz – sırt, sırt – bel, kol ve bacak gibi bölgelere yapılan ve genellikle bölgesel sorun olan bölgeye yönelik tedavi edici bir masaj uygulamasıdır.Rahatsızlık tespit edildikten veya doktor kontrolü ve tavsiyeleri doğrultusunda belirlenen bir program eşliğinde uygulanır.