İşte, elektronik cihazlardan alınacak olan ek bandrol ücretleri!

Bugün, Resmi Gazete tarafınca yayınlanan kararname ile beraber ticari ithalat maksadı dışında yurt dışından getirilecek olan telefon, televizyon ve radyo gibi görsel veya işitsel yayınlar alabilen cihazlar için, 2019’da bir defaya mahsus ek bandrol ücreti alınacağı duyuruldu. MOBİSAD’dan ilginç bandrol ücreti açıklaması! MOBİSAD’dan ilginç bandrol ücreti açıklaması! Yurt dışından getirilen cihazlardan bandrol ücreti alınması kararını, […]

 İşte, elektronik cihazlardan alınacak olan ek bandrol ücretleri!

15.05.2019 - 20:34

Güncelleme : 15.05.2019 - 20:34

Bugün, Resmi Gazete tarafınca yayınlanan kararname ile beraber ticari ithalat maksadı dışında yurt dışından getirilecek olan telefon, televizyon ve radyo gibi görsel veya işitsel yayınlar alabilen cihazlar için, 2019’da bir defaya mahsus ek bandrol ücreti alınacağı duyuruldu.

MOBİSAD’dan ilginç bandrol ücreti açıklaması! MOBİSAD’dan ilginç bandrol ücreti açıklaması!
Yurt dışından getirilen cihazlardan bandrol ücreti alınması kararını, MOBİSAD başkanı, “Sektörün gelişimine olumlu katkı sağlayacak önemli bir gelişme.” şeklinde değerlendirdi.

Söz konusu kararname ile birlikte artık yurt dışından getirilen televizyonlar için 8 Euro, 51 ekrana kadar olan televizyonlar için ise 10 Euro ek bandrol ücreti alınacak.

Bunun haricinde ise, 52 ve 62 ekran televizyonlar için 16 Euro, 68 – 85 ekranlar için 22 Euro ücret alınacakken, 88-116 ekran televizyonlar içinse 34 Euro bandrol ücreti alınacağı belirtildi.

Son olarak, 117-148 ekranlar için 40 Euro ücret alınacağı açıklayan yetkililer, 148 ekran ve daha üstündekiler için 80 Euro ek ücret alınacağını da duyurdu.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın