İstanbul’a kar göründü!

İstanbul’da kar yağışı kent genelinde aralıklarla etkili oluyor. VİDEO: İSTANBUL’DA KAR YAĞIŞI NE KADAR SÜRECEK? (CUMARTESİYE DİKKAT!) Kar yağışı özellikle Boğaz çevresi ve yüksek kesimlerde etkisini gösteriyor. İlgili Haber Yılın Başarılı İş İnsanı Ve Hayır Sever Barış Vurmaz Kimdir? Anadolu Yakası’nda özellikle Üsküdar, Ümraniye, Beykoz, Maltepe ve Kartal, Avrupa Yakası’nda da Zeytinburnu, Sarıyer, Şişli, Gaziosmanpaşa, […]

 İstanbul’a kar göründü!

26.12.2018 - 19:39

Güncelleme : 26.12.2018 - 19:39

İstanbul’da kar yağışı kent genelinde aralıklarla etkili oluyor.

VİDEO: İSTANBUL’DA KAR YAĞIŞI NE KADAR SÜRECEK? (CUMARTESİYE DİKKAT!)

Kar yağışı özellikle Boğaz çevresi ve yüksek kesimlerde etkisini gösteriyor.

Anadolu Yakası’nda özellikle Üsküdar, Ümraniye, Beykoz, Maltepe ve Kartal, Avrupa Yakası’nda da Zeytinburnu, Sarıyer, Şişli, Gaziosmanpaşa, Eyüp ve Bahçelievler başta olmak üzere birçok ilçede kar yağışı etkili oluyor.

Havanın oldukça soğuk olduğu kentteki son durumu, NTV Meteoroloji Editörü Gökhan Abur şöyle aktardı:

“Zaten kuvvetli kar yağışı beklenmiyordu çünkü Trakya’daki kar yağışı kesilmişti. Ancak denizden gelseydi bunun etkisiyle kuvvetli bir yağış olaiblirdi ama rüzgar dönmediği için bu da gerçekleşmeyecek.

Tahmin ediyorum önümüzdeki ayın ilk günlerinde İstanbullular, kısa süreli de olsa daha etkili bir kar yağışı görebilecekler…”

Kar yağışı nedeniyle bazı ilçelerde yerler beyaz örtüyle kaplandı.

Öte yandan; Meteoroloji Genel Müdürlüğü, hava sıcaklıklarının ülke genelinde 6 ila 12 derece arasında azalacağı ve yurdun büyük bölümünde kar, karla karışık yağmur ve sağanak yağışların görüleceği uyarısında bulundu.

Açıklamada, vatandaşlar ve sürücüler, buzlanma ve don olaylarına karşı uyarıldı.

Hava tahminlerine göre, İç Anadolu’nun güneyi ve doğusu, Batı ve Orta Karadeniz, Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ve Doğu Anadolu’nun yağış alan yerleri ile Güneydoğu Anadolu’nun 1000 metre üzeri rakımlı yerlerinde kuvvetli ve yoğun kar yağışı beklendiği belirtildi.

Bu bölgelerde vatandaşların ulaşımda aksamalar, buzlanma ve don olayı gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olmaları istendi.

Doğu Akdeniz, Güneydoğu Anadolu, Doğu Karadeniz kıyılarında kuvvetli yağmur ve sağanak beklendiği kaydedildi. Bu bölgelerde yaşayan vatandaşların sel, su baskını, yıldırım, yağış anında kuvvetli rüzgar, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı tedbirli olmaları vurgulandı.
Zirai faaliyetlerin devam ettiği Marmara ve Ege Bölgesi kıyı kesimlerinde bu geceden başlayarak cuma gününe kadar gece ve sabah saatlerinde hafif, iç kesimlere doğru ise orta kuvvette zirai don riski bulunduğu belirtilen açıklamada üreticilerin hazırlıklı ve tedbirli olunmaları gerektiği kaydedildi.

 

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın